banner15

Kamalak'tan ilginç Kurtulmuş yorumu

SP'li Kamalak,. Numan Kurtulmuş ve ekibinin genel başkanlık seçiminin iptali için açılan davayı kaybedeceği endişesi ile istifa kararı aldığını öne sürdü.

Kamalak'tan ilginç Kurtulmuş yorumu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 SP Olağanüstü Kongre Çağrı Heyeti Başkanı Mustafa Kamalak, "Biz bu ulu ağaçtan bir tek kuru yaprağın bile ayrılmasını üzüntü ile karşılarız." dedi.

Kamalak, Kurtulmuş'un genel başkanlık seçiminin iptali için açılan davada kaybetme endişesi ile istifa ettiğini savundu.Kamalak, SP Olağanüstü Büyük Kongre Hazırlık ve İstişare Toplantısı'nda konuştu.

Numan Kurtulmuş'un istifasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Kamalak, "Biz giden hiçbir arkadaşımız için 'iyi oldu, güle güle' diyecek durumda değiliz. Biz bu ulu ağaçtan bir tek kuru yaprağın bile ayrılmasını üzüntü ile karşılarız. Ayrılan olursa da, gözü yaşlı bir biçimde 'inşallah günün birinde geri döner, omuz omuza yürürüz' diyerek dua ederiz. Şahsen durumum şuna benzer, evinizdeki kardeşiniz kapıyı tekmeleyerek ayrılsa herhalde sevinemezsiniz. Bizim durumumuzda öyle."Kamalak, Kurtulmuş'un 11 Temmuz'da gerçekleşen SP kongresinin, dolayısıyla da genel başkanlık seçiminin iptali için açılan davayı kaybedeceği endişesi ile istifa kararı aldığını savundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2010, 18:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 10 yıl Önce

benim kanaatımcada doğru madem kendine güveniyordu kurultayda tekrar aday olabilirdi bize gerçek milli görüşçüler lazım allah hocamızı başımızdan eksik etmesin

banner39

banner50

banner47

banner48