banner15

Kamalak'tan Kadir Gecesi mesajı

Saadet Partisi Lideri kamalak, aynı güne denk gelen Kadir Gecesi ve Dünya Kudüs Günü'nü tebrik için bir mesaj yayımladı

Kamalak'tan Kadir Gecesi mesajı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Kadir gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Kamalak mesajında; "Bugün inanan bir alemi aynı duygularda birleştiren, Rabbimizin bizlere kurtuluş kapısını açtığı müstesna bir günü idrak etmekteyiz. Kadir Gecesi bu sene zamanlama olarak çok anlamlı günleri de beraberinde getirmiştir. Bugün mübarek Cuma günüdür ve aynı zamanda her ramazanın son cuması olarak ilan edilen Dünya Kudüs günü" olduğunu belirtti.

"Bu mübarek günde Rabbimizi ve Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber (s.a.v.) efendimizi daha çok anmalı, anlamalı, ibadet etmeli, dua etmeli, Kur'an-ı Kerim okumalı velhasıl gecemizi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Bu gecemizin, tüm gecelerimizin ihyası için, milletimizin Saadet'i için vesile olmasını Rabbimizden niyaz etmeliyiz." temennisini dile getiren Kamalak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Milletimizi kardeş kavgasına sürüklemek isteyen karanlık mihrakların, her türlü alçak plana başvurmaktan çekinmediğini, kirli ellerini ülkemizin bütünlüğüne ve binlerce yıldır süren kardeşlik bağına uzattıklarını hatırlatan Kamalak, Kadir Gecesinin hemen öncesinde meydana gelen ve askerlerimizin şehadetine neden olan hain saldırıların bunun göstergesi olduğunu" söyledi.
Kamalak; "Bu saldırıları gerçekleştirenleri lanetliyorum. Hangi alçaklığı yaparlarsa yapsınlar milletimiz bu sinsi oyuna düşmeyecektir. Tarihten aldığı tecrübe ve sahip olduğu engin sağduyu ile bu alçak planları boşa çıkaracaktır."

Aynı zamanda bugünün Dünya Kudüs günü olduğunu hatırlatan Kamalak, "Siyonizmin kirli emellerine ulaşmak için Ramazan'da bile boş durmadan, kadın erkek, çoluk çocuk demeden, Müslüman kardeşlerimizi şehit etmeye devam ediyor. Bu gece münasebetiyle mazlum diyarlarda bulunan başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere bütün kardeşlerimizin de, bütün mazlum milletlerin ve coğrafyaların sembolü olan Kudüsümüzün de özgürlüğüne kavuşacağı günler için daha çok gayret göstermek dua etmek mecburiyetindeyiz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2011, 11:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35