banner39

Kamalak'tan kardeşlik çağrısı

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, İslam coğrafyasının daha da parçalanması için mezhep ve ırk farklılıklarını ön plana çıkarıldığını ve dikkatli olunması gerektiğini söyledi

Politika 21.11.2013, 18:23 22.05.2013, 17:10
Kamalak'tan kardeşlik çağrısı

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, emperyalizmin İslam coğrafyasının daha da parçalanması için mezhep ve ırk farklılıklarını ön plana çıkardığını söyledi.

Kamalak, İran'ın Ankara Büyükelçisi Ali Reza Bikdeli'yi parti genel merkezinde kabul etti.
Saadet Partisini bütün İslam aleminin ortak noktası olarak gördüğünü belirten Kamalak, Bikdeli'nin partiyi ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade etti. Kamalak, ülkeler arasında sınır olabileceğini ancak gönüller arasına sınır konulamayacağını söyledi.

Erbakan ve Humeyni'yi rahmetle andığını belirten Kamalak, her ikisinin de İslam birliği konusunda önemli hamleler yaptığını söyledi.

Ali Rıza Bikdeli ise Erbakan'ın, Müslüman devletler arasında işbirliği ve kardeşliği geliştirmek için çaba sarf ettiğini, içinden geçilen zamanın İslam birliğinin kurulması için müsait olduğunu söyledi.

İslami uyanışın söz konusu olduğunu anlatan Bikdeli, bunun İran merkezli olmadığını belirtti. Bikdeli, bu uyanış karşısında düşmanların, Müslümanlar arasına ayrılık tohumları serpmeye çalıştığını bildirdi. İran ve Türkiye'nin İslam dünyasının iki önemli ülkesi olduğuna işaret eden Bikdeli, bu anlamda birlikte büyük işler başarılabileceğini dile getirdi.

Bikdeli, bir gazetecinin, İran'ın Suriye'de herhangi bir silahlı gücünün olup olmadığını sorması üzerine, konunun Suriye'nin iç meselesi olduğunu, sorunun o ülke yöneticileri ve halkın tarafından çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Bikdeli, İslami direnişe karşı böyle açıklamalar yapıldığını, Müslümanların yan yana olması ve Suriye olayını suistimal edecek bütün yolların kapatılması gerektiğini bildirdi.

Bikdeli, arayı açacak, sorun yaratabilecek haberlere karşı dikkatli olunması gerektiğine işaret etti.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?