banner39

Kamer Genç'ten, Erdoğan'a tazminat ricası

Başbakan Erdoğan'a seslenen Kamer Genç, "Benim hakkımda tazminat davası açma, yoksa burs verdiğim çocuklar aç kalacak’’ dedi.

Politika 13.12.2012, 02:17 13.12.2012, 02:17
Kamer Genç'ten, Erdoğan'a tazminat ricası

CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç, Başbakan Erdoğan’ın kendisi aleyhinde 4 ayrı tazminat davası açtığını belirterek, ‘’Bunlardan üçünü kaybettim. Ben  üniversitede okuyan çocuklara burs veriyorum. Bu çocuklar aç kalacak, biraz vicdan sahibi ol’’ diye seslendi.

TBMM’de Başbakanlık bütçesi görüşülürken konuşan Genç, Erdoğan’a yine ağır ifadelerle yüklendi ve ‘’ İstanbul Belediye Başkanı iken oğlu bir kadını ezdi, öldürdü. Belediye onun suç unsurların sildi,. Onu beraat ettiren hâkim ve savcılar şimdi Yargıtay’da., Deniz Feneri davasında, yolsuzluklar kendisine ve ailesine gelince de savcıları görevden aldı’’ dedi.

Başbakan Erdoğan’ın Başkanlık sistemine geçilmesi durumunda ‘’Egemenlik kayıtsız şartsız Tayyip’indir” diyeceğini öne süren Genç, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yok edilmeye çalışıldığını ve askerin başına çuval geçiren ABD’li Generalin, Türkiye’ye davet edilip, kırmızı halı ile karşılandığını iddia etti.

Genç tazminat davaları için de şunları söyledi:

‘’Erdoğan benimle ilgili 4 tane tazminat davası açtı. 3’ünü kazandı, biri de yargıda devam ediyor. Ben mecbur muyum senin çoluk çocuğuna bakmaya ? Ben üniversitede okuyan çocuklara burs veriyorum. Ya, insan biraz vicdan sahibi olur.. Yeter artık ! Zaten her taraftan paraları alıyorsun. Yani, hiç olmazsa bizim hakkımızda tazminat davası açma’’

banner53
Yorumlar (2)
Çapanoğlu 8 yıl önce
Derlar ya "Merdi kıpti şecaat arzaderken sirkatin söyler." Bay Genç ne demek istiyor, Ben siyaseten böyle palavralar, iftiralar atarım ne olur idare et be abi.
alper 8 yıl önce
yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış derler ya pişkinliğin böylesine ancak şapka çıkartılır. adam diyor ki ben çamur atayım ama ne olur sen sesini çıkarma
11
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?