Kazan: Saadetsiz parlamento olmaz

SP Genel Başkan Başdanışmanı Şevket Kazan, yerel seçimler ve genel seçimler sonucunda partisinin parlamentoda yer alacağını savundu.

Kazan: Saadetsiz parlamento olmaz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Başdanışmanı Şevket Kazan, Antalya'da partisinin belediye başkan adayı tanıtım toplantısına katıldı. Kazan, merhum Necmettin Erbakan ile anılarını anlatarak, ruhuna Fatiha okunmasını istedi.

Kazan, 30 Mart'taki yerel seçimler ve sonrasında yapılacak genel seçimler sonucunda partisinin parlamentoda yer alacağını savundu.

Kazan şunları söyledi:
"Saadetsiz parlamento olmaz. Milli görüşsüz parlamento olmaz. Eğer bu parlamentoda Saadet Partisi var olsaydı son zamanlarda gördüğümüz bu yamukluklar, bu ikiyüzlülükler ve bu güven sarsan olaylar cereyan etmezdi, olamazdı. Eğer bu parlamentoda Saadet Partisi olsaydı İsrail Başbakanı Şimon Perez, o parlamentoda kürsüde konuşamazdı.

"ABDULLAH GÜL OLACAK"

Cumhurbaşkanı'nın kim olacağı yönünde tartışmalarlarla ilgili görüşünü açıklayan Şevket Kazan, "Durumları belli, daha şimdiden Cumhurbaşkanı kim olacak, bu tartışmalar başlamadı mı? Abdullah Gül olacak. Ne biliyorsun kahin misin Kahin filan değilim ama ikisi milletin karşısına aday olarak çıktıkları zaman kimin olacağı belli" diye konuştu.

'YAZIK BÜLENT ARINÇ, YAZIKLAR OLSUN'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Biz dünya meselelerine eskiden at gözlüğüyle bakıyorduk, aşiret usülü idare ediliyorduk' sözlerine tepki gösteren Kazan, şöyle dedi:

"Bizim eski kadrolarımızın içinde hepinizin bildiği tanıdığı her zaman medyanın önünde bir milletvekilimiz vardı, Bülent Arınç. Biz Refah Partisi'nde yasaklandık Fazilet Partisi (FP) kuruldu. Bunlar FP meclis grup başkanvekili olarak görev yapıyor. Parlamentoda çıkan bir dergiye söyleşiyle birtakım konuşmalar yapmış. Şimdi orada Milli Görüş'ü kötülüyor. Yazık Bülent Arınç, yazıklar olsun. Yıllarca Milli Görüş konferansında il il gezdin dolaştın. Konuştun, bülbül gibi akıcı konuşursun. Konuştun ama sen boşa konuşmuşsun ya. Sen Milli Görüş'ü anlamamışsın"

BAŞKAN ADAYLARI

Antalya Büyükşehir Belediyesi: Mehmet Fatih Metin
Muratpaşa: Hakan Ülgen
Kepez: Fatih Zafer Düzer
Konyaaltı: Mehmet Akif Bilgin
İbradı: Adem Demir
Gazipaşa: Nuri Kaplan
Akseki: Murarrem Koçak
Elmalı: Osman Günay Çetin
Döşemealtı: Metin Kandemir
Korkuteli: Ebubekir Özsarı
Aksu: Yusuf Hatip
Demre: Ali Kıtır
Kumluca: Ergin Eren
Serik: Ali Temiz
Kemer: Demir Ali Coşkun
Manavgat: İlhami Demiral
Alanya: Arif Gülşen
Kaş:Faruk Üşmen
Finike: Nuri Kaplan

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2014, 23:17
banner53
YORUM EKLE

banner39