banner39

KCK: Hükümet savaşa hazırlanıyor

PKK'nın üst yapılanması KCK, hükümetin İmralı'ya giden heyet konusundaki açıklamalarıyla ilgili olarak "AKP savaşa hazırlanıyor" iddiasında bulundu

Politika 25.10.2013, 10:19 25.10.2013, 10:19
KCK: Hükümet savaşa hazırlanıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

PKK, Türkiye Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın Öcalan'la görüşen BDP heyetiyle ilgili tehditlerine cevap verdi. Erdoğan’ın söylemlerinin, AK Parti’nin çözüm için adım atacağı inancını bitirdiğini savunan örgüt, bu yaklaşımın “kesinlikle bir savaşa hazırlanmayı ifade ettiğini” ileri sürdü.

Başbakan Erdoğan’ın “İmralı’ya kimin gideceğine biz karar veririz”, “BDP verdiği mesajlarla Adalet Bakanlığı'yla arasını açmamaya çalışsın, yoksa ipler kopar” şeklindeki açıklamalarına cevap veren PKK, müdahalenin süreci sabote anlamına geldiğini belirtti.

Örgütün üst yapılanması KCK'dan yapılan açıklamada "AK Parti süreci bitirdim demiyor, ama süreci bitirdiğini ortaya koyan her şeyi yapmış bulunmaktadır" denildi.

Örgüt, Hükümet’in seçimlere kadar oyalama, iktidarını sürdürme stratejisini izlediğini ve bu yaklaşımın “kesinlikle bir savaşa hazırlanmayı ifade ettiğini” savundu.

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?