banner39

KCK, hükümetten Ömer Güney açıklaması bekliyor

KCK, Paris cinayetleri ve Ömer Güney hakkında ortaya çıkan ses kayıtları ve belgelerle ilgili hükümetten tatmin edici bir açıklama beklediğini duyurdu

Politika 20.01.2014, 13:58 20.01.2014, 14:01
KCK, hükümetten Ömer Güney açıklaması bekliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

PKK'nın üst yapılanması KCK, Paris cinayetiyle ilgili ortaya çıkan MİT'e ait belge ve katliamın zanlısı Ömer Güney’e ait olduğu öne sürülen ses kaydına ilişkin hükümeti açıklama yapmaya çağırdı.

Sakine Cansız, Leyla Şaylemez ve Fidan Doğan’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklu Ömer Güney'e ait olduğu iddia edilen ses kaydı ve MİT’e ait olduğu öne sürülen belgeler hakkında KCK bir açıklama yapıldı. Örgüt, hükümeti açıklama yapmaya çağırdı. “Aksi ispat edilmediği taktirde bu cinayetlerin MİT tarafından planlandığı ve yapıldığı kabul edilecektir” denilen açıklamada, iktidarın süren sessizliği “Hareketimizin görmezlikten gelemeyeceği ciddi bir durum” olarak nitelendirildi.

Hükümetin tutumunun çözüm sürecini de etkileyeceğini belirten KCK, “AKP Paris cinayetinin açığa çıkması konusunda girişimlerde bulunmaz ve Kürt sorununun çözümü doğrultusunda ciddi adımlar atmazsa bu durumun uzun süre sürdürülemeyeceği açıktır” dedi.

Açıklamada şöyle denildi: Bu cinayet, AKP ve Fetullahçılar ittifakının oluşturduğu hükümet zamanında gerçekleşmiştir. Belgelerden anlaşılıyor ki, bu işin içinde istihbarat örgütü bulunmaktadır. Zaten istihbarat örgütü desteği olmadan böyle bir cinayetin gerçekleşmesi mümkün değildir. Son yayınlanan belge bu istihbarat örgütünün MİT olduğunu ortaya koymaktadır. Aksi ispat edilmediği taktirde bu cinayetlerin MİT tarafından planlandığı ve yapıldığı kabul edilecektir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?