banner15

Kemal Burkay'dan hükümete eleştiri

Hükümetin Türkiye'ye dönmesi için büyük çaba harcadığı Kemal Burkay, ziyaret için gittiği Diyarbakır'dan hükümete yüklendi

Kemal Burkay'dan hükümete eleştiri

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır'da bulunan Kemal Burkay, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret etti. Burkay'ın Diyarbakır ziyaretlerine TSK'nın Kandil'e hava harekatı damgasını vurdu. Diyarbakır'da konuşan Burkay'ın eleştirilerinin hedefi ise Başbakan Erdoğan ve AK Parti hükümetiydi.

Kemal Burkay'ı Osman Baydemir, Kürtçe konuşarak karşıladı ve görüşmenin tamamında Kürtçe konuştu.

KÜRT VE TÜRK ÇOCUKLARIN KANI DÖKÜLÜYOR

"İki tarafından sorunun çözümü için artık diyalog başlatması gerekir" diyen Burkay, Kürt Birliği çağrısı yapmaktan da geri durmadı: "Eğer barış olursa bu ülkenin önünü açıktır. Kürtlerin birliği çok önemlidir. Ancak, Kürtlerin birbirine tahammül etmesi ve saygı göstermesi lazımdır. Kürtler arasında da demokrasiye ihtiyaç vardır. 20 milyon Kürt nüfusu vardır. Siyaseti çok renkli ve çeşitlidir. Kürtlerin kendi aralarındaki bu renklere tahammül etmesi gerekir. Ama bizim için öncelikle bu savaşın durması gerekir. Yeni bir anayasa yapılıyor. Bu yeni anayasanın Kürt sorununun çözümü için yol açan bir anayasa olması gerekir. Diyaloga başlanması gerekir. Hükümet son günlerde çok sert bir dil kullanıyor. İnşallah bu uzun sürmez. Hükümetin bu dili bırakıp barış dilini kullanması gerekir."

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2011, 14:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
sdsss
sdsss - 8 yıl Önce

askerler ölürken de bunları söyle madem samimiysen. DTP uşağı

banner39

banner36

banner37

banner35