banner39

Kenan Evren'i Demirel şaşırttı

Yaklaşık 500 kişi ve kurumun müdahillik başvurusunda bulunduğu 12 Eylül davasının sanığı Kenan Evren'i Süleyman Demirel'in tutumu şaşırttı

Politika 04.04.2012, 07:51 04.04.2012, 09:32
Kenan Evren'i Demirel şaşırttı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye'nin tarihi davası bugün Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

12 Eylül askeri darbesinin yargılanacağı davanın iki sanığı; dönemin Genelkurmay Başkanı Kenan Evren ile emekli Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Tahsin Şahinkaya.

Kenan Evren'in, 500 kişi ve kurumun müdahillik başvurusuna ilişkin yaptığı değerlendirme, Hürriyet gazetesinden Nurettin Kurt'un haberinde yer aldı.

Habere göre Evren, rekor sayıda müdahillik başvurusuna şaşırmadığını söyleyerek, yakınlarına, “İpin ucundan birisi çekti mi çorap söküğü gibi gerisi geliyor. Ama benim için Süleyman Demirel’in başvuru yapmaması sürpriz oldu. Şaşırdım. Onu beklerdim” ifadelerini kullandı.

DEMİREL NE DEMİŞTİ?

Bu arada Süleyman Demirel'in konuya ilişkin değerlendirmesi, 29 Mart’ta Sabah Gazetesi’nde yayınlanan haberde yer almıştı. Demirel, "Darbeden zarar gördünüz mü? Davaya müdahil olmak ister misiniz?” sorusuna şu yanıtı vermişti: "Zarar görmemem mümkün değil... Çoook. Millet zarar gördü. Hayır, müdahil olmak istemem... Bu yolla bir yere varmanın mümkün olduğunu düşünmüyorum..."

banner53
Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?