banner39

Kılıçdaroğlu: Aklı başında olan barışa karşı çıkmaz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisini barışa karşı çıkmakla eleştiren Erdoğan'a yanıt verdi, "Aklı başında olan barışa karışı çıkmaz" dedi.

Politika 20.04.2013, 01:40 20.04.2013, 11:50
Kılıçdaroğlu: Aklı başında olan barışa karşı çıkmaz

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'daki bir etkinlikte yaptığı konuşamada, "Aklı başında olan birisi barışa karşı çıkar mı?" dedi.

"Çözüm süreci" tartışmalarına değinen Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Ülkemizi seviyoruz. Bize soruyorlar, 'siz barışa karşı mısınız?' Aklı başında olan birisi barışa karşı çıkar mı? Çocuklarımızın adını biz 'Barış' koyduk, 'Özgür' koyduk. Neden barışa karşı çıkalım? Ülkede barış olsun mu? Elbette olsun. Huzur olsun mu? Elbette olsun.

AKİL ADAMLAR LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

O zaman sormamız gereken soru şu; barış ve huzur istiyorsak ki istiyoruz, o zaman bize söylenmesi lazım, 'barışı şu koşullarda getiriyoruz' diye. Biz bilmiyoruz. Bilen var mı? Hayır. Milletvekilleri bilmiyor.

Bakanların büyük kısmı bilmiyor. Vatandaş zaten hiç bilmiyor. 'Akil İnsanlar' bilmiyor. Akil olmayan bir insan bulmamız lazım herhalde, bize biraz ipucu verecek. Kim söyleyecek?"

"ŞEBİNKARAHİSAR İL OLMALI"

Okmeydanı'ndaki Premium Labella düğün salonunda düzenlenen "Şebinkarahisarlılar İstanbul Buluşmaları"na katılan Kılıçdaroğlu, Şebinkarahisar'ın il olması yönündeki taleplere değinerek "Hak verilmez, alınır. Hakkınızı alacaksınız. İl olmak sizin hakkınız zaten" dedi.

Bülent Ecevit'in, Şebinkarahisar'ın il olmamasının içinde kalmış bir ukde olduğunu belirten sözünün hatırlatılmasına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Bülent Ecevit, Türk sosyal demokrat hareketinin çok önemli bir kilometre taşıdır. Onun vasiyeti sadece Şebinkarahisar'la ilgili değil. O vasiyetine de sahip çıkacağız ama 'Ne ezen, ne ezilen, insanca, hakça bir düzen' şeklindeki vasiyetine de sahip çıkacağız" diye konuştu.

"CHP, ülkenin birliği ve bütünlüğü, üniter yapısı, barışı ve huzuru için hiçbir ortamda farklı bir düşünceye sahip olmamıştır" diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz hep şunu söyledik; ülkemizi insanımızı seviyoruz. Kimliği ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, rengi ne olursa olsun, Hakkari'den Edirne'ye, Sinop'tan Mersin, Adana, Hatay'a kadar. Hiçbir zaman, hiçbir yurttaşımız için ayırım yapmadık, herkesi kucakladık ve kucaklayacağız. Bizim insanımızın sorunu varsa elbette ki eğileceğiz. Biz sorunlar konusunda en çok çözüm üreten siyasal partiyiz. O nedenle söylüyorum, Şebinkarahisar köklü tarihi olan bir ilçemiz. Eski ilimiz. Tarihine baktığı zaman gurur duyuyor, entelektüel birikimine sahip aydınlarıyla, genç kuşaklarıyla. Şebinkarahisarlı, Şebinkarahisarlı olmaktan gurur duyuyorsa, aynı zamanda Şebinkarahisarlı Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olduğu için de gurur duyuyor, tıpkı hepimiz gibi."

 

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?