Kılıçdaroğlu: Artık projeleri anlatacağız

Miting meydanlarında 'yolsuzluk ve ses kayıtları'na çok fazla yer vermekle eleştirilen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bundan böyle projelerini anlatacaklarını söyledi

Kılıçdaroğlu: Artık projeleri anlatacağız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bundan sonraki seçimlerde artık miting alanlarında projeleri anlatmaya ağırlık vereceklerini söyledi.

Wall Street Journal Türkiye'ye konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, meydanlarda şu ana kadar yolsuzluklara, ses kayıtlarına fazla yer ayırdıklarını ancak bundan böyle projelere daha ağırlık vereceklerini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "İlk veriler gösteriyor ki halk kavga üzerinden siyaseti sevmiyor. Bu sonuçlar bundan sonrası için üslubunuza nasıl yansır?" şeklindeki bir soru üzerine, "Bize yeni yeni eleştiriler geliyor. "Efendim siz tümüyle olayları yolsuzluk üzerine inşaa ettiniz" diye. Şimdi siyasal iktidarın bu kadar kapsamlı yolsuzluk yaptığı bir durumda ana muhalefet partisi olarak bizim sessiz kalmamız çok yanlış olurdu. Bu bir demokrasi ayıbı olurdu. Siyasetçinin topluma hizmet etmek gibi temel bir görevi var. Biz hem daha saydam bir toplum olacağız. Öte yandan yolsuzluğu görmeyeceğiz. Belli çevreler böyle bir tavsiye mektubu yazmaya başladı. Biz bunu kabul etmedik ve etmediğimizi de dile getirdik. Ayrıca kendi projelerimizi de anlattık. Yerel yönetimlerin CHP'nin işi olduğunu anlattık. "Metronun kilometre maliyetini İzmir, Ankara ve İstanbul arasında karşılaştırın. İzmir 60, Ankara 100, İstanbul 140 milyona yapılıyor" dedik. CHP'li belediyelerin avantajlarını topluma sergiledik. İlk okul sütü, metro, tercihli yol hep bizim projelerimizdir. İnsanların, kentsel dönüşümün olduğu yerde bunların yapılacağını, kentin varoşuna sürüklenmeyeceklerini anlattık. Defalarca dile getirdik ama bu bölümler medyada çok yankılanmadı. Medyada da yolsuzluk yankı buldu çünkü her gün yeni bir ses kaydı düşüyordu. Böyle bir deprem olurken bizim bunu görmezden gelmemiz elbette beklenemez." dedi.

Kılıçdaroğlu, "Yani bundan sonra söylemlerinizde projeleri anlatmaya ayırdığınız zamanın oranı değişecek mi?" şeklindeki bir diğer soruya ise şu cevabı verdi: Şöyle bir algı var. CHP eleştirir, ama hiçbir proje üretmez. Oysa biz hayatın her anlamıyla ilgili proje ürettik. Bu seçimlerde de ağırlığımızı projelere verip onları anlatacağız. Sadece insana yönelik değil saydam devletin oluşumuna yönelik de projelerimiz olacak. İki ayrı ayağı olacak. Bunlardan birisi çağdaş bir demokrasi, bireysel hak ve özgürlüklerin işletilmesi. Öte yandan doğrudan yurttaşa yönelik sosyal projeler.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2014, 16:48
banner53
YORUM EKLE

banner39