Kılıçdaroğlu: Başbakan Arınç'ı feda etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın yardımcısı Bülent Arınç'ı feda ettiğini savundu.

Kılıçdaroğlu: Başbakan Arınç'ı feda etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan ile Bülent Arınç'ın 'öğrenci evi' tartışmalarına yönelik çelişkili açıklamalarına değindi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öğrenci evlerine yönelik açıklamalarındaki 'çelişki', katıldığı televizyon programında CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da soruldu.

Arınç'ın bir açmazla karşı karşıya olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Başbakanın kapalı toplantıda yaptığı açıklamayı tümüyle asparagas olarak nitelendirdi. Aslında Başbakanı korumak için. Ama Sayın Başbakan, Arınç'ı tümüyle feda etti ve asparagas olmadığını haberin açıkça ortaya koydu" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, yaşanan bu durumun 'Arınç üzerinde derin izler bıraktığını ve hayatını, siyasetini sorgulamak zorunda kaldığını' söyledi.

Erdoğan'ın öğrenci evlerine yönelik açıklaması bir gazetenin kulis haberi olarak gündemde yer almış ve bu haber Bülent Arınç tarafından 'asparagas' olarak nitelendirilmişti.

Ancak Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada habere konu olan sözlerinin doğru olduğunu ifade etmişti.

Bülent Arınç, bugün yaptığı açıklamada 'öğrenci evi' açıklaması nedeniyle Başbakan Erdoğan'a sitemde bulunmuş "İkimizin sözleri arasındaki çelişkiyi düzeltmesi kendisinden beklenir" demişti.

Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2013, 08:01
banner53
YORUM EKLE

banner39