banner39

Kılıçdaroğlu: Başbakan Köşk şansını kaybetti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Gezi eylemleriyle Başbakan, cumhurbaşkanı olma şansını kaybetti" dedi

Politika 02.08.2013, 14:43 02.08.2013, 14:43
Kılıçdaroğlu: Başbakan Köşk şansını kaybetti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi eylemleriyle birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olma şansını yitirdiğini söyledi.

Japon Nikkei Gazetesi'ne konuşan Kılıçdaroğlu, CHP'nin gençlerin yaptığı gösterileri, gençlerin uğradıkları haksızlıklarda, hukuksuzluklarda onları desteklediğini ifade etti. "Partimizin oy oranının da arttığını düşünüyorum." diyen Kılıçdaroğlu, "Partimizin gençlik kolu üyelerini birçok parkta düzenlenen ve siyaset konuşulan forumlara gönderdik ve dile getirilen görüşleri dinledik. Gençler siyasete yeni bir yön vermek ve gençlik aşılamak istiyorlar." dedi.

Başkanlık sistemine yönelik bir soruya ise Kılıçdaroğlu, "İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), tek başına anayasayı değiştiremez. Böyle bir sayısal gücü yok. Gezi eylemleri ve gösterilerle birlikte Başbakan'da Cumhurbaşkanı olma şansını kaybetti. Polis göstericileri bastırırken 5 kişinin yaşamını yitirmesi, Başbakan'ın büyük ivme kaybetmesine neden oldu ve hem yurt içinde hem de yurtdışında bu durumun farkına varıldı." karşılığını verdi.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?