Kılıçdaroğlu Başbuğ için Silivri'de

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon davasından müebbete mahkum edilen İlker Başbuğ'u ziyaret etmek için Silivri'ye gitti

Kılıçdaroğlu Başbuğ için Silivri'de

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'u Silivri Cezaevi'nde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu saat 12.00 sıralarında cezaevine girdi ve saat 13.45 sıralarında ayrıldı. Kılıçdaroğlu'nun yanında CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzacebi ve CHP Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu yeraldı.

Kılıçdaroğlu görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamada, "Bizim tarihimizde ilk kez bir genelkurmay başkanı yargılandı ve tutuklandı. Sayın Başbuğ bir vatansever, bayrağını, ülkesini, insanını seviyor. Demokratik bir insan, demokrasiye saygılı bir insan. Görev yaptığı süre içinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştı. Suçlu olduğuna inanmıyor. 'Kesinlikle herhangi bir suç işlemedim' diyor. Zaten olaylara baktığımızda kendisini suçlu gösterecek hiçbir kanıt yok. Ülkem için çalıştım, ülkem için çaba harcadım diyor" dedi.

"BİZ SUÇLU OLDUĞUNA İNANMIYORUZ"

"Morali çok iyi, sağlığı iyi" diyen Kılıçdaroğlu, "Çünkü bana yöneltilen suçlamaların haksız olduğunu biliyorum dedi. Suçlu olsaydım böyle konuşamazdım diyor. Adaleti her zaman her yerde savunuruz diyor. Eğer siz yargılamayı ön yargıyla yaparsanız, kişileri mahkum etmek için kürsüye oturursanız bunun doğru bir anlayış olmadığı ortaya çıkıyor zaten. Bizim Silivri yargılamaları nedeniyle gündeme getirdiğimiz bu. Herkes yargılanabilir ancak adalet içinde yargılama olması lazım" şeklinde konuştu.

SURİYE'DEKİ GELİŞMELER

Suriye'deki gelişmelerle ilgili de hükümeti suçlayan Kemal Kılıçdaroğlu, "Savaş çığırtkanlığı yapmak Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'na yakışmaz. Önce Suriye'de bir ateşkesin sağlanması lazım. Bir ateşkes sürecinin sağlanması yönünde adımlar gerekir. Müslüman coğrafyasında kan akmaması lazım. Başbakanın bunu sağlaması gerekir" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2013, 15:16
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Gazibey
Osman Gazibey - 8 yıl Önce

Yargılanıp, tutuklanan ilk Genenl Kurmay Başkanı Başbuğ değil ! Rüştü Erdelhun ! Ama o nereden bilsin Erdelhunu ?!? Cehalet parayla pulla değil !!!::)))))

banner39