banner15

Kılıçdaroğlu: Beni mahkemeye verin

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir önceki parti meclisi sonrası yayınladıkları bildiriye yapılan eleştirilere cevap verdi. Kılıçdaroğlu, terör başlığı altında iktidara seslendi ve "Beni mahkemeye verin" dedi

Kılıçdaroğlu: Beni mahkemeye verin

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Parti Meclisi (PM), bugün Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Ankara'daki CHP Genel Merkezi'nde toplantı öncesi konuşan Kılıçdaroğlu, sözlerine Mardin'in Derik İlçesi'nde PKK'nın düzenlediği bombalı saldırıda yaralanarak, tedavi gördüğü hastanede şehit olan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'e rahmet dileyerek başladı. Safitürk'ün başarılı ve iyi bir yönetici olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Terör eğer bir ilçe yöneticisini dahi hedef alıyorsa o noktaya taşınmışsa bunun üzerinde hepimizin durması gerekir. Şehit olan kaymakam arkadaşımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Ailesine baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Onları çok zor koşullarda, terörün yoğun olduğu yerlerde görev yapıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil ediyorlar. Terörün bu boyutlara sıçramış olması sadece bizde değil iktidarda da kaygı meydana getirmelidir, diye düşünüyorum" diye konuştu.

"Terörün bu boyutlara gelmiş olması sadece bizde değil iktidarda da bir kaygı doğurmalı" diyen Kılıçdaroğlu, 6 Kasım'daki Parti Meclisi toplantısı sonrası yayınladıkları bildiriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

'VERİN MAHKEMEYE'

AK Parti'nin, terör örgütlerini Türkiye'nin başına bela ettiğini iddia eden Kılıçdaroğlu, "Terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan parti, Adalet ve Kalkınma Partisi'dir. El Nusra'dan IŞİD'e kadar Ortadoğu'daki terör örgütlerine, Türkiye'deki terör örgütlerine PKK, FETÖ hepsine yardım ve yataklık yapan ve bu terör örgütlerini Türkiye'nin başına bela eden parti AKP'nin yöneticileridir. Bu kadar açık ve net söylüyorum. Niye beni mahkemeye vermiyorlar? Verin mahkemeye, diye rica ediyorum. Verin mahkemeye ki bütün delilleri ortaya koyalım. Korkuyorlar. Çünkü suçlu olduklarını biliyorlar. Suçlu olduklarını bildikleri için üzerimize bu kadar büyük baskılarla geliyorlar. Her şeyde mahkemeye veriyorlar, bu konuya gelince hiçbir şey yapmıyorlar" diye konuştu.

"SİYASAL ANLAYIŞLARIMIZ FARKLI OLABİLİR AMA TÜRKİYE'NİN BİRLİĞİNDEN YANAYIZ"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz PM bildirimizin sonuna 'Ne darbe ne dikta, yaşasın tam demokrasi'. Bundan rahatsız olmuşlar. Bir cümlemiz daha var. 'Türkiye'yi böldürmeyeceğiz, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağız'. Bundan da rahatsızlık duymuşlar. Siz Türkiye bölünür, diyorsunuz biz böldürmeyeceğiz, diyoruz. Bölünmeden yanalar, biz de birleştirmekten ve birlikte olmaktan yanayız. Görüşlerimiz farklı olabilir, siyasal anlayışlarımız da farklı olabilir ama Türkiye'nin birliğinden yanayız"

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 12:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35