Kılıçdaroğlu: Benim tek güvencem halk

CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Benim en büyük güvencem sizsiniz. Halkıma güveniyorum, insanıma güveniyorum. Kimliği, inancı ne olursa olsun, halktan yana olan bütün Türkiye'yi kucaklıyorum ve ona güveniyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu: Benim tek güvencem halk

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Çorum Abide Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına değinen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Çıktı dedi ki 'bunlar montaj, bu sesler bana ait değildir' dedi. Kendisine şu çağrıyı yaptım, bunlar yalansa Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın kayıtlarını yayınla. Çünkü o 76 milyon yurttaşın izlendiği bir yerdir bu başkanlık. Açıkla dedim, orada görürüz senin telefon edip etmediğini. Telefon etmediysen eyvallah deriz, bunların tamamı sahtedir deriz. Açıkladı mı, açıklamadı. Çünkü açıklansa gerçekler bir daha ortaya çıkacak. İki, dedik ki bunlar eğer gerçekten şu veya bu şekilde doğru değilse o zaman dünyanın bu işleri bilen büyük şirketleri var. O şirketlere gönderin, bunların sahte olup olmadığını size raporlasınlar. Gönderdi mi? Gönderebilir mi? Çünkü gerçekler ortaya çıkacak.

"EN BÜYÜK GÜVENCEM SİZSİNİZ"

En büyük güvencesinin halk olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Benim en büyük güvencem sizsiniz. Halkıma güveniyorum, insanıma güveniyorum. Kimliği ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, halktan yana olan bütün Türkiye'yi kucaklıyorum ve ona güveniyorum. Bizim arkamızda sermaye yok, bizim arkamızda şunlar bunlar yok, tek güvencemiz var, o da halktır."

"BENİM İÇİN VATANDAŞ VAR"

Çorum'un tarihte ve ekonomide çok önemli yeri olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Tuğlanın, kiremidin büyük bir kısmı burada üretiliyor. Aynı zamanda burası leblebinin başkentidir ama gereken önem verilmedi, halkın iktidarında bu önemi vereceğiz. Bu vesile ile sadece Çorumlu iş adamlarına değil, Türkiye'deki bütün iş adamlarına seslenmek istiyorum. İş adamlarımızın dünya görüşü ne olursa olsun, hangi partiyi tercih ederse etsin, biz asla bu başçalanın yaptığı gibi bir ayrım yapmayacağız. Biz asla hükümeti eleştirdi diye ertesi sabah onun kapısına vergi müfettişleri göndermeyeceğiz. O yeter ki üretsin, hatamız varsa açık yüreklilikle söylesin. Türkiye'ye yeni bir iklim, yeni bir siyaset anlayışı getireceğiz. Herkes özgürce konuşacak, siyasetçi de kulak kabartacak. Hatası varsa düzeltecek. Kurallı ekonomi getireceğiz, iş adamı önünü görecek devlete başvurduğunda işi yapılacak. Bizim partiden, yok başka partiden ayrımına son vereceğiz. Benim için yandaş yok, benim için vatandaş var."

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 15:22
banner53
YORUM EKLE

banner39