banner39

Kılıçdaroğlu: Bildirgemizi taklit ediyorlar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Seçim bildirgemizi bütün siyasi partiler bir anlamda taklit ediyor, örnek alıyor" dedi

Politika 05.05.2015, 17:45 05.05.2015, 17:45
Kılıçdaroğlu: Bildirgemizi taklit ediyorlar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim bildirgelerinin, Türkiye'nin sorunlarının çözümü konusunda diğer siyasi partiler tarafından taklit edildiğini, örnek alındığını savunarak, "Biz sorun yaratan değil, sorunları kararlılıkla çözen bir iktidar olmak istiyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu, 7 Haziran’da yapılacak genel seçim için 2. bölgeden milletvekili adayı olduğu İzmir’de, Buca Belediyesi Gölet Tesisleri'nde düzenlenen etkinlikte, partisinin diğer milletvekili adaylarıyla bir araya geldi.

Milletvekili adayları ve partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, katılımcıları "sevgili ailem" diye selamladı. Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir aile olduğunu ve bu ailenin kendi çıkarı için değil ülkenin çıkarı için çaba gösterdiğini ifade ederek, "Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişte çok önemli devrimlere imza atmış bir aile. Geleceğe umut yaratmak isteyen bir aile. Hiç bir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye için mücadele eden bir aile" diye konuştu.

CHP'ye yönelik, "kendi içinde kavga ederler" ya da "hep eleştirirler çözüm üretmezler" gibi eleştirilerin artık eskilerde kaldığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün, bizim seçim bildirgemizi bütün siyasi partiler bir anlamda taklit ediyor, bir anlamda örnek alıyor. Bir anlamda halkın sorunlarını nasıl çözeceklerini CHP'nin seçim bildirgesinden öğreniyorlar. Bu bizim için çok ama çok önemli bir aşamadır. Şimdi biz Türkiye'nin sorunlarını çözmeye talibiz. Çok güçlü kadrolarımız var, sorunları çözme kapasitemiz var, bütün halkı kucaklıyoruz Türkiye'de, seçim bildirgemizden belli. Dolayısıyla biz çalışırsak, iyi anlatabilirsek, güven verebilirsek, Türkiye'de iktidar olmamak için hiçbir nedenimiz yok. Var olan iktidar, sorunları çözen değil, sorun yaratan bir izlenime bürünmüştür. Biz sorun yaratan değil, sorunları kararlılıkla çözen bir iktidar olmak istiyoruz ve bunu için de halktan oy istiyoruz."

Yorumlar (0)
24
sağanak
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?