Kılıçdaroğlu: Bu dördünden birisi casus

Kılıçdaroğlu, güvenlik zirvesinin kayıtlarının sızdırılmasıyla ilgili, "Bugün gazetelerden öğrendik. İçeriden. 4 kişi zaten konuşuyor. Bu 4’ünden birisi casus. Kim bunlardan birisi" ifadelerini kullandı

Kılıçdaroğlu: Bu dördünden birisi casus

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Suriye konusunda kayıtlar düştü. Türkiye Cumhuriyeti’ne kumpas kuruyorlar.Süleyman Şah Türbesi’ne saldırı düzenletirim' demek, oradaki bizim askerleri, benim adamlarım öldürür. Biz de deriz ki millete ‘Bak bizim askerler şehit oldu. Haydi ordu savaşa.’ Bunu kabul edecek miyiz?” dedi.

Bilecik’te partisi tarafından düzenlenen mitingte vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu; “'Süleyman Şah Türbesi’ne de saldırı düzenletirim.' diyor. 'Böylece bizim ordu girer' diyor. 'Süleyman Şah Türbesi’ne saldırı düzenletirim' demek, oradaki bizim askerleri, benim adamlarım öldürür. Biz de deriz ki millete ‘Bak bizim askerler şehit oldu. Haydi ordu savaşa.’ Bunu kabul edecek miyiz? Daha vahim olanı, devletin mahremi diye bir şey kalmadı. Her şey uluslararası pazarlara döküldü. Şimdi arıyorlar ‘Kim haber verdi?’ diye bunu. Bugün gazetelerden öğrendik. İçeriden. 4 kişi zaten konuşuyor. Bu 4’ünden birisi casus. Kim bunlardan birisi. Bulacaklar mı? Bekliyoruz bu casusun kim olduğunu. ‘Bu casusluk işidir’ diyor. Bu çapsız Dışişleri Bakanı var ya, ‘Birisi bize savaş açtı’ diyor. Bu devleti açıkla bakalım. Hangi devlet, bize savaş açmış. Türkiye’nin çivisi çıktı. Devletin çivisi çıktı. Devletin genleriyle oynandı. Devlet, devlet olmaktan çıktı. Yeniden oturtacağız yerine. Devleti görkemli bir devlet yapacağız. Halkına hizmet eden bir devlet yapacağız. Baskı uygulayan değil, halkına hizmet eden, açlığı işsizliği ortadan kaldıran bir devlet. Kadını güçlendiren bir devlet. Aileyi güçlendiren bir devlet. Vatandaşın cebinin para gördüğü bir devlet. Her kuruşun hesabını vatandaşına veren bir devlet. Bunu kuracağız biz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 13:33
banner53
YORUM EKLE

banner39