Kılıçdaroğlu, CHP merkezinde Özal'la görüştü

Kılıçdaroğlu, Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal ile CHP genel merkezinde bugün bir araya gelerek bir saat görüştü

Kılıçdaroğlu, CHP merkezinde Özal'la görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal ile görüştü.

Parti genel merkezinde basına kapalı yapılan görüşme, yaklaşık bir saat sürdü. Özal, genel merkez binasından ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimler öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etmek istediğini ancak bunun yoğun gündem nedeniyle gerçekleşmediğini söyledi.

Türkiye'de siyasi atmosferin biraz sakinleşmesi gerektiğini düşündüğünü aktaran Özal, "Gergin ortamların kalkması Türkiye için çok önemli. Özellikle ekonomi açısından. Onları biraz tartıştık" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konuda bir değerlendirmesinin olup olmadığının sorulması üzerine Özal, Kılıçdaroğlu'nun da aynı kanaatte olduğunu Türkiye'deki gerginliğin azalması gerektiğini söylediğini bildirdi.

Türkiye'nin önümüzdeki günlerde iki önemli seçim yaşayacağının altını çizen Ahmet Özal, "Hatta belki bir referandum da olabilir Anayasa ile ilgili. Dolayısıyla üç seçim daha var. Gergin ortamın bitmesi lazım. Çünkü Türkiye'nin ekonomisi çok kırılgan şu anda. Cari işlemler açığından dolayı, tasarruf oranının düşük olmasından dolayı çok kırılgan. Yurt dışından gelecek, sermaye ve kredilerin devam etmemesi halinde ciddi sorunlar yaşanabilir. Onun için ortamın biraz yumuşaması milletimizin için önemli" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 15:50
banner53
YORUM EKLE

banner39