banner15

Kılıçdaroğlu: CHP'de ikinci adam yok

Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin için "tırpanlandı" iddialarına tepki göstererek "CHP'nin ikinci adamı yok" dedi

Kılıçdaroğlu: CHP'de ikinci adam yok

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'de son günlerde yaşanan parti içi hiyerarşi polemiğine ilginç bir savunma geldi. Habertürk TV'de Balçiçek Pamir'in sorularını cevaplayan Kemal Kılıçdaroğlu, MYK'daki son görev değişikliğiyle ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "CHP'de yapılması gereken olağan bir değişiklik. MYK'da bunu konuştuk, değişimin gereklerine inanıyorlardı. Son dederece makul karşılandı bu değişiklik" dedi.

MYK'ya giren yeni isimlerin parlamentoda görevi olmayan isimlerden seçtiklerini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, "Süheyl Batum'un partiye ayıracak zamanı olmayacak. Hurşit Güneş de aynı durumda. Her iki isminde parlamentoda işleri yoğun" diye konuştu.

Partide görüş ayrılığı olduğu yönündeki iddialara tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "CHP'de görüş ayrılığı, kargaşa yok. Tam tersine görev alanları değişen arkadaşlar geldi, oturduk konuştuk. Partinin emirlerinde olduklarını söylediler" dedi.

MYK'da herkesin aynı görüşte olmasını beklemediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "değişik pencerelerden de soruna bakmak gerekir" ifadesini kullandı.

"İKİNCİ ADAM YOK"

Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'ndan Tanıtım Basın ve Propaganda'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na getirilen Gürsel Tekin için "2. adam tırpanlandı" iddialarına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, CHP'de ikinci adam kavramının olmadığını belirtti.

Son tüzük değişikliğinin yeterince kavranamadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, yeni tüzükle birlikte başkan yardımcılıklarının olduğunu ve her birinin alanlarının farklı olduğunu kaydetti.

Olaya böyle bakılması gerektiğinin altını çizen Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Tekin milletvekili oldu, parlamentoda işlevi olacak. Yoğun olacak. Onun yerine yapılan atanan isim örgütlere daha fazla zaman ayırabilecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 09:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35