Kılıçdaroğlu: Gelin, baba ocağına gelin

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Gelin, baba ocağına gelin, devleti kuran partiye gelin, CHP'ye gelin. Gelin, yeniden özgür ve bağımsız Türkiye''yi inşa edelim" dedi.

Kılıçdaroğlu: Gelin, baba ocağına gelin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Niğde Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'yi çağdaş uygarlık seviyesine gençlerin taşıyacağını söyledi.

Vatandaşların "Başbakan Kemal" sloganları üzerine Kılıçdaroğlu, 'O da olacak inşallah' diye karşılık verdi.

Türkiye’yi haramilerden temizleyeceklerini, temiz siyasetin önünü açacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"CHP iktidarı döneminde ilk çıkarılacak kanunun adı 'Temiz Ahlak Kanunu' olacak. Siyaseti kirlilikten arındıracağız. İlk dört ayda bir kanun daha çıkaracağız, 'Aile Sigortası'. Her ailenin sigortası olacak. Asgari ücretin altında geliri olan ya da hiç olmayan her ailede kadının banka hesabına asgari ücret üzerinden para yatacak. Kadını, aileyi namerde muhtaç etmeyeceğiz."

CHP iktidara geldiğinde yardımların kesileceğinin söylendiğini belirten Kılıçdaroğlu, aksine yardımları 2 katına çıkaracakları sözünü verdi.

30 Mart'ta el ele, kol kola bir bayram havasında demokrasi şölenini gerçekleştirmek için Niğdelileri oy vermeye davet eden Kılıçdaroğlu, "Vicdanınıza sesleniyorum. Kul hakkı yiyen bir insana sabredecek miyiz, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlere sabredecek miyiz. Beraber kol kola, omuz omuza gideceğiz, bölünmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"BABA OCAĞINA GELİN"

Geçmişte diğer partilere oy verenlere seslenen Kılıçdaroğlu, "DYP, MHP, ANAP, DP'ye oy verenler olabilir. Gelin, baba ocağına gelin, devleti kuran partiye gelin, CHP'ye gelin. Devleti çökerttiler, mahkemeler çalışmıyor, polislere görev yaptırılmıyor, yolsuzluklar kapatılmak isteniyor. Gelin, yeniden özgür ve bağımsız Türkiye'yi inşa edelim" şeklinde konuştu.

"Mustafa Kemal’in askerleriyiz" sloganı üzerine Kılıçdaroğlu, "Ankara'da Recep Bey duyarsa çok bozulacak. Bozulsun hiç umurumda değil. Siz nasıl Mustafa Kemal'in askeri iseniz bilin ki Kemal kardeşiniz de Mustafa Kemal'in askeridir" dedi.

Kırkpınar güreşlerinde yaşadığı bir olayı anlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Büyük bir Türk bayrağını gençler ellerinde taşıyorlar. İnsanlar saygı duyarak ayağa kalkıyorlar. Şeref tribününün önüne bayrak gelince ben dahil hepimiz ayağa kalktık. Ancak AKP'li 4 bakan ayağa kalkmadı. Bayrağı siyasette kullanıyor, reklamını yapıyor. Merak ediyorum, Edirne'de dev Türk bayrağı geçerken ayağa kalkmayan 4 bakan hakkında ne yaptın sen Recep Tayyip Erdoğan."

SES KAYITLARI

Kılıçdadoğlu, Egemen Bağış'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin, seçmenin sandıkta elini vicdanına koyacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın ayakkabı kutusundan korktuğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Ayakkabı kutusu görünce kan beynine sıçrıyor. Ne yapalım kader. Sen malı götürürsen yetimin hakkını yersen başına bunlar gelir" dedi.

Çocuklarına sahip çıkan annelerin, devlete de sahip çıkmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Peygamber Efendimiz 'Cennet annelerin ayağı altındadır' diyor. Bütün annelerin ellerinden öpüyorum. Düne kadar kadının başörtüsü üzerinden siyaset yapılırdı. Onu da çektim, aldım. İster başı açık, ister kapalı olsun, bütün hanımların benim başımın üstünde yeri var. Onları bitirdik artık. 53 kadın belediye başkanımız var, bazılarının başı açık bazılarının kapalı. inşallah daha fazla kadın siyasete girer en büyük arzum budur."

Kılıçdaroğlu, Mart ayının kadınlar için bahar temizliği ayı olduğunu belirterek, ayın 30'unda Niğdelileri siyaseti kirden arındırmak için oy vererek bahar temizliği yapmaya davet etti.

AK Parti'ye oy verenleri eleştirmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, oy verenlerin demokrasiye inandıklarını ancak 17 Aralık günü bir hükümetin bir devleti nasıl soyduğuna tanık olunduğunu iddia etti.

Kentteki yurt sorunu ile patates üreticilerinin problemlerini bildiğini belirten Kılıçdaroğlu, en geç iki yıl içinde Türkiye'de yurt sorunu kalmayacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2014, 18:23
banner53
YORUM EKLE

banner39