Kılıçdaroğlu: Git Mısır'da ağla

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın Mısır'da öldürülen 17 yaşındaki Esma'ya babasının yazdığı mektubu dinlerken ağlamasını 'Git, Mısır'da ağla' sözleriyle eleştirdi.

Kılıçdaroğlu: Git Mısır'da ağla

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Afyonkarahisar'da konuşan CHP lideri, Başbakan Erdoğan'ın ağlamasıyla ilgili "Bin 300 insan, masum kadın çoluk çocuk kimysal silahla öldürüldü. Ağlayacaksan onun için ağla. Efendim 'Mursi olmazsa olmazmış ben onun için ağlıyorum.' Kusura bakma, onun için ağlıyorsan Mısır orada. Git Mısır'a, Orada otur ağla" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin dış politikasını da eleştirdi. "Türkiye yalnızlaştı" diyen CHP lideri hükümetin itibarını da kaybettiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: "Bakın Sayın Başbakan Ortadoğu'da hiçbir ülkeye gidemez. 'Gazze'ye gideceğim' dedi, gitti mi? Evinin yolunu bile artık doğru dürüst bulamaz. Gezi Parkı olayları onun fiyakasını indirdi. Gençler indirdi onun fiyakasını"

Büyük zafer kutlamalarında AK Partililer ile CHP'liler arasında yaşanan gerginliğe de değinen Kılıçdaroğlu, olayın provokasyon olduğunu söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2013, 08:34
banner53
YORUM EKLE

banner39