Kılıçdaroğlu: İnşallah Başbakan olarak geleceğim

Kılıçdaroğlu, defalarca geldiği Hopa'ya tekrar geleceğini belirterek, "İnşallah bir gün de Başbakan olarak Hopa'ya geleceğim" dedi

Kılıçdaroğlu: İnşallah Başbakan olarak geleceğim

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin mitingine katılmak için geldiği Artvin'de, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'a misafir oldu.

Kılıçdaroğlu, partisince Hopa ilçe merkezindeki festival alanında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, ahlaklı siyaset yapılması gerektiğini belirterek, "Siyasetçi yargıya müdahale etmeyecek, özgürlüğün önüne set çekmeyecek. Benim istediğim siyaset budur. Bu siyaset nedeniyle en büyük güvencem halktır" diye konuştu.

Teklif sunmalarına rağmen hükumetin Kemalpaşa beldesinin ilçe yapılmasını önlediğini savunan Kılıçdaroğlu, "Size sözüm var. CHP iktidarında Kemalpaşa ilçe olacaktır. Hopa benim gönlümde zaten bir il. Karadeniz'in incisi zaten" dedi. Hopa Belediye Başkanı Burhan Kasımoğlu'nun çalışmalarına değinen Kılıçdaroğlu, "Hopa Belediye Başkanımız herkes evine alın teri ile ekmek götürsün diyen birisi. Başçalan gibi değil" diye konuştu.

Başbakan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmelerine de değinen Kılıçdaroğlu, "30 milyon avro ile 3 tane Hopa yaratılır" dedi. Türkiye'de bir üniversite öğrencisinin cebindeki notta "hırsız var" yazdığı için Başbakan Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle polislerce gözaltına alındığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Ben o polislere sesleniyorum. Hırsız artık devlet sırrı olmaktan çıktı. Onun kim olduğunu artık Türkiye ve bütün dünya biliyor" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, siyaseti 76 milyon yurttaş için yaptığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "İnsanlar evlerine huzur içinde dönsün diye siyaset yapıyorum. İşsiz kimse olmasın, herkes kazansın, herkes üretsin diye siyaset yapıyorum. Siyaseti kendim, çocuklarım, yakınlarım, dayım, amcam, oğlum için değil, bu ülkenin 76 milyon insanı huzur içinde yaşasın diye yapıyorum."

'İNŞALLAH BİR GÜN BAŞBAKAN OLARAK GELECEĞİM'

Kılıçdaroğlu, miting öncesi kendisine hediye edilen el dokuması bir atkıyı göstererek, "Buna paha biçilmez. Çünkü bu alın teri ile üretilmiş bir üründür. Hırsızlık malı değildir. Onun için bunu şerefle, onurla, gururla boynuma asıyorum. Çünkü benim için alın teri her şeyden önemlidir" ifadelerini kulandı.

Kılıçdaroğlu, defalarca geldiği Hopa'ya tekrar geleceğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: "İnşallah bir gün de Başbakan olarak Hopa'ya geleceğim. Bütün Türkiye Hopa olduğu gün, Avrupa Birliği'nin kapıları sonuna kadar açılacak. Bu ülkede hırsızlık, yolsuzluk olmayacak. Her ailede huzur olacak. Ülkeye barış, dostluk ve kardeşlik gelecek. Bütün dileğim, tüm Türkiye Hopa olsun." Kılıçdaroğlu, miting öncesi bir alışveriş merkezinin açılışının ardından yanına gelen Saadet Partisi Hopa ilçe belediye başkan adayı Daim Yılmaz ile kısa süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu bu sırada, söz konusu adaya, yerel seçimlerde başarılar dileyerek, "Rahmetli Erbakan milliyciydi, ülkesini severdi. Saadet Partisi'ne her zaman saygımız sonsuz" dedi. Kılıçdaroğlu, miting sırasında da boynuna, el dokuması atkının yanı sıra Hopaspor'un atkısını da taktı. Kemal Kılıçdaroğlu, konuşma yaparken platforma çıkan kız çocuğunı sevdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 17:39
banner53
YORUM EKLE

banner39