Kılıçdaroğlu, kabinede yer almayabilir

CHP lideri Kılıçdaroğlu, AK Parti ile kurulacak bir koalisyonda kabinede yer almayabileceğini söyledi

Kılıçdaroğlu, kabinede yer almayabilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun hükümeti kurma görevini almasının ardından, ‘AK Parti ile CHP arasında kurulacak bir koalisyon hükümetinde kabine dışı kalabileceğinin’ sinyalini verdi.

Kılıçdaroğlu, gazetelerin Ankara temsilcileriyle sohbetinde hükümet kurma sürecine ilişkin soruları cevapladı. Koalisyon için iyimser ve umutlu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Zor olduğunu düşünüyorum" diye ekledi.

AK Parti’yle koalisyon kurulması halinde dönüşümlü başbakanlığı önerebileceğini belirten Kılıçdaroğlu, hükümet kurulmasının mutlaka kabinede yer alacağı anlamına gelmediğinin sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilişkilerine de değinen Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı Anayasa’daki ilkelere uymak zorunda. Cumhurbaşkanı ile görüşme yapmak, görüşmenin yeri konusu, onların hepsi çözülür. Başbakan ben olsam Bakanlar Kurulu için Saray’a gitmem" dedi.

"Başbakan Yardımcısı olarak gider misiniz?" sorusunaysa Kılıçdaroğlu, "Niye olayım? Belki olmam. CHP ortaklık kurdu diye illa Başbakan Yardımcısı olacağım diye bir şey yok” sözleriyle cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2015, 09:58
banner53
YORUM EKLE

banner39