banner39

Kılıçdaroğlu Maliki'nin davetiyle Irak'a gidiyor

Kılıçdaroğlu, önümüzdeki günlerde Irak Başbakanı Maliki'nin konuğu olarak Bağdat'a gidiyor. Kılıçdaroğlu'nun ziyaret edeceği yerler arasında Necef ve Kerkük de var

Politika 12.08.2013, 13:52 12.08.2013, 17:26
Kılıçdaroğlu Maliki'nin davetiyle Irak'a gidiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Irak'a gidiyor. Kılıçdaroğlu, 20 Ağustos'ta başlayacak Irak seyahatinde Başbakan Maliki dahil, Irak'ın önde gelen siyasi yöneticileri ve kanaat önderleriyle görüşecek.

Bağdat Havaalanı'nda resmi tören ile karşılanacak Kılıçdaroğlu'nun Irak seyahatinin 24 Ağustos Cumartesi gününe kadar sürmesi planlandı. CHP lideri, temasları sırasında Irak Meclisi ile Kerkük ve Necef'i de ziyaret edecek. CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, Maliki'nin yanı sıra Irak’ın önde gelen siyasi yöneticileri, Sünni ve Şii kanaat önderleriyle görüşeceği de açıklandı.

Bu arada Kürtlerin Kerkük ziyaretinden rahatsız olduğu ve Kılıçdaroğlu'nun önce Erbil'e gitmesini istedikleri iddia ediliyor ancak Kılıçdaroğlu, ziyaretinin Uluslararası Kürt Konferansı ile çakışması sebebiyle Erbil'i programına dahil etmedi.

banner53
Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?