Kılıçdaroğlu, Meclis'te başörtüsüne karşı

CHP lideri, TBMM'ye başörtülü vekilin girme ihtimaline karşı Meclis iç tüzüğünü hatırlattı, "Mesela, Meclis'te pantolon giyilmez" dedi

Politika 26.03.2011, 09:03 26.03.2011, 09:38
Kılıçdaroğlu, Meclis'te başörtüsüne karşı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TBMM'de başörtülü vekil olup olamayacağı şeklindeki bir soruya, Meclis iç tüzüğünü hatırlatarak cevap verdi. Kılıçdaroğlu, başörtülü vekil seçilecekse de eski MHP'li vekil gibi dışarıda başını açması gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Akşam gazetesine yaptığı ziyaret sırasında bazı açıklamalarda bulundu.

KAVAKÇI OLAYI YAŞANMAZ

Kılıçdaroğlu burada başörtüsüyle ilgili yaptığı değerlendirmelerde şunları söyledi: "İnsanlar sokakta istediği kıyafetle gezebilir. Parlamentoda iç tüzüğün getirdiği kurallar var, herkes o kurallara uyacaktır. Ben Meclis'e kravatsız gitmiyorum. Kadın milletvekilleri pantolonla giremiyor. Geçmişte MHP milletvekili geldi, Parlamento'ya girdi, başını açtı, sorun yok. Merve Kavakçı  benzeri bir olayın olmayacağını düşünüyorum"

Yorumlar (2)
Hasan Y 13 yıl önce
Bireysel olarak herkes ozgur olmali, pece takmak dahil. Ama kurulus ve orgutlenmelerin kendi kurallarina kisi uymak durumundadir ve uymak istemiyor ise kendi bilir ve o kurumdan uzak durur. Yoksa, birisi benim terchim kilotla dolasmak diyorsa ona da mecliste de kilotla dolasma ozgurlugu verilmesi lazim. Ama, sonucta meclis karar verir ve basortusu bundan sonra serbest diye karar alirsa bu mumkun.
???? 13 yıl önce
Bir seyi en iyi bilen onu var edendir Insani siz mi var ettiniz ki ona yasalari siz koyasniz siz kim oluyorsunuz da Basortusnun nezaman ortunulup cikartilacagina dahil kararlar aliyorsnuz size bu yetkiyi kim veriyor acaba Insana yasayi insan koymaya devam ettigi surece Insanlik saysinca sorun yasamaya devam edecgiz bunu unutmayalim INSAN HADDINI BILMEYINCE BOYLE OLUYOR
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?