Kılıçdaroğlu, Menderes'e atılan iftirayı yine unuttu

Başbakan Erdoğan'a seslenerek Adnan Menderes'in ismini ağzına almamasını isteyen Kılıçdaroğlu, kimsenin Menderes'e hırsız demediğini ancak Erdoğan'a dediğini söyledi. Adnan Menderes'e de 1960 yılında başta CHP'liler olmak üzere "İki uçak dolusu altın çalmak üzereyken yakalandılar" iftirası atılmıştı

Kılıçdaroğlu, Menderes'e atılan iftirayı yine unuttu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü mitinginde yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan'a seslenerek Adnan Menderes'i ağzına almamasını söyledi. Kılıçdaroğlu, Menderes'e kimsenin "Hırsız" demediğini, ancak Erdoğan'a dediğini söylerken; CHP'lilerin "Menderes iki uçak dolusu altınlarla kaçmaya çalıştı" şeklindeki iftirasını unuttu. 1960 darbesi sırasında CHP'liler tarafından "Menderes ve arkadaşları iki uçak dolusu altınla kaçmak üzereyken yakalandılar" şeklinde yaygara yapmışlardı. Başbakan Erdoğan, geçen hafta bu iftirayla ilgili bir belgeyi Eskişehir'de miting alanında açıklamıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla'da kalabalığa hitap etti. Kılıçdaroğlu'nun hedefinde yine Başbakan Erdoğan vardı. Geçmişte Adnan Menderes'e yapılanların bugün kendisine yapılmak istendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bu millet Menderes'e hırsız demedi" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Adnan Menderes'in adını ağzına alma. Onun çocuklarının evinden para çıkmadı, ona bu millet asla hırsız demedi. Kim bu ülkede taş taş üstüne koyduysa onu her zaman yücelttim. Bizde insan sevgisi var. Geçmişte DP'ye Anap'a oy veren vatandaşlarıma sesleniyorum, gelin el birliğiyle güzel bir Türkiye inşa edelim. Ben de söz veriyorum, beraber çalışacağız. Tek başına benim çalışmam yetmez" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2014, 15:59
banner53
YORUM EKLE

banner39