banner15

Kılıçdaroğlu: MİT müsteşarına sahip çıkarız

Kılıçdaroğlu, "CHP milli meselede MİT'e sahip çıkmıyor" eleştirisine, "Eğer MİT Müsteşarı saldırıya uğruyorsa ülkemizin insanına sahip çıkarız" dedi.

Kılıçdaroğlu: MİT müsteşarına sahip çıkarız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a yönelik dış basında yer alan haberlerle ilgili konuştu. 

Radikal'den Deniz Zeyrek'e konuşan Kılıçdaroğlu, aslında ne olduklarını bilmediklerini hükümetin kendilerini bilgilendirmesi durumunda Hakan Fidan'a sahip çıkacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Bir bürokratı hedef almak doğru değil. Ancak olayın odağı MİT Müsteşarı değil" dedi.

Gelen eleştirilerin bir saldırı kampanyasından çok Türkiye'nin kaybolan itibarıyla bağlantılı olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, kendilerine yönelik, "Milli bir meselede Türkiye'nin kurumuna ve müsteşarına sahip çıkmadıkları" eleştirisinin hatırlatılması üzerine, "Ne olduğunu bilmiyoruz ki... Ortak bir tavır için hükümetin muhalefeti bilgilendirmesi gerekiyor. Eğer MİT Müsteşarı saldırıya uğruyorsa, kendi ülkemizin insanına sahip çıkarız. Önceliğimiz Türkiye'nin çıkarları olur. Ancak hükümette devlet geleneği olmadığı için kendi tavrını ve politikasını belirliyor ve o politikanın esiri oluyor." diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2013, 11:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48