banner39

Kılıçdaroğlu: Müdahil olmak hakkımız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''12 Eylül'de mağdur olan bir siyasi partiyiz. Genel başkanımız tutuklandı, mal varlığımıza el konuldu, partimiz kapatıldı'' dedi.

Politika 04.04.2012, 20:35 04.04.2012, 21:00
Kılıçdaroğlu: Müdahil olmak hakkımız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın eleştirilerine "12 Eylül davasına müdahil olmak bizim hakkımız. Çünkü partimiz kapatıldı, genel başkanımız tutuklandı" sözleriyle cevap verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Bab-ı Ali Toplantısı'na katılmak üzere Mövenpick Otel'e gelişinde bir gazetecinin, "Bugün Sayın Başbakan grup toplantısında, 'CHP, 12 Eylül darbesi yargılanamaz demişti, şimdi açılan davaya niye müdahil oldu' dedi. Ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki sorusuna, şöyle cevap verdi:

"12 Eylül davasına müdahil olmak bizim hakkımız. Sayın Başbakan'ın bundan rahatsızlık duymasını doğrusu anlayamadım. 12 Eylül'de mağdur olan bir siyasi partiyiz. Genel başkanımız tutuklandı, mal varlığımıza el konuldu, partimiz kapatıldı. Dolayısıyla biz de mağdur sıfatıyla taraf olacağız. Biz, sağlıklı bir yargılama olması ve hiçbir kuşku duyulmaması için önerge vermiştik. Önergede (darbenin) yargılanmasını istemiştik. AKP, bu önergemizi reddetmişti. Şimdi ben Sayın Başbakan'a sorayım; bizim önergemizi niçin reddetti?"

Başbakan Erdoğan, "CHP, referandum sürecinde ret cephesinde yer aldı. '12 Eylül darbesni yargılayamazsınız' dedi. Dava başlayınca da müdahil olmak için mahkeme salonuna koştular" eleştirisinde bulunmuştu.

 

banner53
Yorumlar (0)
21
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?