banner39

Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce güven vermedi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri sonrası parti içi muhalefetin lideri İnce hakkında konuştuğu iddia edildi.

Politika 30.08.2018, 11:10 30.08.2018, 11:12
Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce güven vermedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti içi muhalif kanadın lideri Muharrem İnce hakkında açıklamalarda bulunduğu iddia edildi. Kılıçdaroğlu, "24 Haziran seçimlerinden sonra da bırakmayı düşünüyordum. Sayın İnce’yi, benden sonra genel başkanı olması için aday gösterdim. Aklımızda bu vardı. Ancak sonrasında yapılanlar maalesef güven verecek şeyler değil, bana güven vermedi" dediği söyleniyor.

CHP tabanının, partide yaşanan gelişmeleri kaygıyla izlediği belirtiliyor. Parti içinde karşılıklı güvenin kalmadığı ve son yaşanan gelişmelerin partiyi bölebileceği konuşulan konular arasında olduğu söyleniyor. 

KILIÇDAROĞLU’NDAN KÜSKÜNLERE SERT CEVAP

Kılıçdaroğlu'nun, ‘küskünlerin’ seçimi boykot edeceğine yönelik tartışmalara, "Neymiş, küskünler seçimi boykot edecekmiş. Boykot etmek demek, AK Parti'ye oy vermek demektir. Böyle düşünenler boykot edeceğine gitsin, doğrudan AK Parti'ye oy versin" dediği de gelen duyumlar arasında.

Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimler öncesi tablodan memnun olmadığı, parti içi disiplini sağlayıp en geniş kesimlerle ittifak arayışı içinde olacağı belirtiliyor. 
 

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?