banner39

Kılıçdaroğlu, ses kayıtlarını grupta dinletti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, kim tarafından sızdırıldığı belli olmayan ses kayıtlarını dinletti

Politika 11.02.2014, 13:52 11.02.2014, 20:31
Kılıçdaroğlu, ses kayıtlarını grupta dinletti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sabah ve ATV’nin satın alınması sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla oluşturulan havuza Binali Yıldırım aracılığıyla para aktardığı öne sürülen işadamlarının, mahkeme kararıyla kaydedildiği iddia edilen ve kim tarafından sızdırıldığı belli olmayan telefon görüşmelerinin tapelerini dinletti.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları: Kamuoyuna sızan ancak geniş kitlelerin bilmediği telefon konuşmalarından bir demet dinletmek istiyorum. Parti kültürünü benimsemeyen genel başkanını sözünü kesen, derhal burayı terk et kardeşim. Çıkarın dışarıya. Gençlere ve kadınlara yer açacağım. Kim ne derse desin daha fazla kadın daha fazla genç yer alacak. “Ben olmazsam CHP olmaz” zihniyetini kaldıracağım. CHP varsa hepimiz için var. Ben varsam CHP” anlayışı yok… Biz varsak CHP var…

 Bu dinlemelerin tamamı yasal. Tümü mahkeme kararıyla tespit edilmiş dinlemeler. Yasadışı dinlemelerle bizim işimiz olmaz. Biz devletin resmi kayıtlarına girmiş olan ve ısrarla dillendirdiğimiz halde Erdoğan ve tayfasının görmezden geldiği dinlemeler.

Kılıçdaroğlu daha sonra bazı iş adamlarının Sabah ve ATV’nin satın alınmasıyla ilgili havuz oluşturulduğuna dair konuşmalar olduğu iddia edilen ses kayıtlarını dinletti.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Bunlar tümüyle mahkemenin verdiği kararlar üzerine yapılan yasal dinlemeler. Urla’daki villaların nasıl yapıldığı, iş adamının kaymakamı nasıl görevlendirdiği, valinin yasal görevini yaparken Diyarbakır’a nasıl sürüldüğünü hepimizi biliyoruz. Havuz işini gördünüz burada bir medya kuruluşun başka bir holdinge devretmek için bizzat başbakanın devreye girip Binali Yıldırım’ın işi nasıl örgütlediğini.

İhalelerin nasıl verdiğini artık hepimiz biliyoruz. Bir Recep Tayyip Erdoğan var bir Binali Yıldırım var. Büyük ihaleleri bunlar dağıtıyor. İhaleden sonra salma salıyorlar. Şu kadar parayı bize vereceksiniz diyorlar. Verilen paranın ardından  iş adamlarına verilen paranın tutarı 87 milyar dolar. Rüşvettir arkadaşlar bu. Böyle bir Türkiye’de yaşıyoruz. Bugüne kadar ayakkabı kutusu dedik, 700 bin liralık saat dedik, yatak odasında kasalar dedik, kasalar içinde milyonlar dedik, genel müdürün evinden 4,5 milyon dolar çıktı dedik tık yok… Söylediği ne paralel devlet var dedi.

KILIÇDAROĞLU, BİR PARTİLİYİ SALONDAN ATTIRDI

Bu arada Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuşma yapmak için kürsüye çıktığında bir grup tarafından protesto edildi. Protesto eden gruba karşın bazı partililer de "Başbakan Kemal" sloganları attı. Protestoya devam eden bir vatandaşa ise Kılıçdaroğlu'nun tepkisi sert oldu. Kılıçdaroğlu, "kimse genel başkanın konuşmasını kesemez" diyerek "bunu dışarıya atın" diye seslendi. Protestocu vatandaş partililer tarafından sert müdahalelerle grup toplantısının yapıldığı salondan dışarı atıldı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?