Kılıçdaroğlu: Siyaseti artık halk için yapacağız

Mustafa Sarıgül'e CHP üyelik kartı verilen törende konuşan Kılıçdaroğlu, artık siyaseti halk için yapacaklarını söyledi

Kılıçdaroğlu: Siyaseti artık halk için yapacağız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, törenle CHP'ye katıldı. Partinin genel merkezinde düzenlenen törende Sarıgül'e üye kimlik kartını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu verdi. Burada konuşan Sarıgül, "Muharrem ayı da bizim, ramazan ayı da bizim. Başı örtülü olan kardeşimiz de bizim, başı kapalı olan kardeşimiz de bizim." dedi.

Günlerdir süren tartışmaların ardından Başkan Sarıgül, bugün düzenlenen törenle CHP'li oldu. Törene Türkiye Değişim Hareketi (TDH)'ne mensup çok sayıda kişi ve CHP'liler katıldı. Sarıgül, tören alanına geldiği otobüsün ön camından partilileri selamladı. İzdihama sebep olan kalabalığın arasından geçerek parti binasının önüne kadar giden Sarıgül, burada CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve diğer partililer tarafından karşılandı, çiçek verildi. Daha sonra parti binasına girdiler. Bu sırada sloganlarla destek verildi. Genel merkezin önüne kurulan platforma çıkan Mustafa Sarıgül, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile partilileri selamladı. Burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Sayın Kılıçdaroğlu genel başkan olduğu gün TDH'nin bütün gücünü o esen rüzgârın arkasına veren, bugüne kadar bıkmadan usanmadan sabırla, metanetle ötekisi olmayan bir Türkiye için mücadele veren TDH'li kardeşlerim, hoş geldiniz. Gün, birlik günü. Gün, beraberlik günü. El ele, kol kola, omuz omuza olma günü. Bu önemli ayda, bu muharrem ayında Rabbim bizi burada buluşturdu. Tutmuş olduğunuz oruçları, Allahım en yüce katında makbul eylesin. Buradan Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu ile diyoruz ki ramazan ayı da bizim, muharrem ayı da bizim. Başı açık olan kardeşimiz de bizim, başı kapalı olan kardeşimiz de bizim."

"ARTIK SİYASETİ HALK İÇİN YAPACAĞIZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kişisel hesaplar peşinde olmayacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Ülkede bu kadar sorun varken küçük hesaplarla bölünmeyeceğiz. Bölünme lüksümüz yok. Ayrışma lüksümüz yok." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partiye katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e üye kimlik kartını genel merkezin önünde geniş katılımlı bir törende verdi. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, "Tek amacımız halkın çıkarlarına odaklanmak. Tek hedefimiz var, haramilerin saltanatına son vermek. El ele, kol kola, omuz omuza, yürek yüreğe iktidara yürüyeceğiz. Biz siyaseti halka adanmışlık olarak biliriz. Biz siyaseti halkın zenginleşmesi için yaparız. Biz siyaseti halkın çıkarlarını savunmak için yaparız. Biz siyaseti gençler iş, aş sahibi olsun diye yaparız." dedi.

Türkiye'yi aydınlığa çıkarmayı kendilerine görev olarak gördüklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bunun yolu güç birliği yapmaktan geçiyor. Türkiye Değişim Hareketi'nin Ankara'ya gelişi, beraber oluşumuz, gücümüzü pekiştirecektir. Ayrılığa, gayrılığa, yer yok. Neden ayrılıyoruz? Neden birleşmiyoruz? Genel başkan olduğum günden itibaren, bütün yurttaşlarıma kucağımı açtım. Hangi inanç, hangi kimlikten olursa olsun. Herkesi CHP'nin şemsiyesi altına bekliyorum. Eskiden genel başkan seçilirken, genel başkanın önünde herkesin imza atması gerekiyordu. Onu kaldırdık." ifadelerini kullandı.

Siyaseti artık halk için yapacaklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu konuşması şöyle sürdürdü: "Küçük olsun benim olsun dönemi bitmiştir. Büyük olsun Türkiye'nin olsun diyoruz artık. CHP'li olmak haramilerin iktidarına karşı savaş vermek demektir. CHP'li olmak demek, özel yaşama saygı duymak demektir. CHP'li olmak demek, adam gibi adam olmak demektir. CHP'li olmak demek, CHP'nin değerlerine bağlı olmak demektir. CHP'li olmak kolay bir şey değildir. Değişim dönüşüm mü, yapmak istiyorsunuz. CHP işte burada. Gençler gelin, değişimi birlikte yapalım. Kişisel hesaplar peşinde olmayacağız. Ülkede bu kadar sorun varken küçük hesaplarla bölünmeyeceğiz. Bölünme lüksümüz yok. Ayrışma lüksümüz yok. İnsanların inançlarını sömürüyorlar." şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu ile Sarıgül birlikte güvercin uçurdu. Partilileri selamlayan Sarıgül ve Kılıçdaroğlu daha sonra tören alanından ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2013, 15:03
banner53
YORUM EKLE

banner39