banner15

Kılıçdaroğlu: Sorunları aşacak tek parti CHP'dir

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye'de birçok sorun bulunduğunu, bu sorunları aşacak tek partinin CHP olduğunu kaydetti.

Kılıçdaroğlu: Sorunları aşacak tek parti CHP'dir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, rahmetli Bülent Ecevit'in geleneğinden geldiğini belirterek, "Rahmetli derdi ki 'Ne ezen, ne ezilen insanca, hakça bir düzen'. Biz insanca ve hakça bir düzeni gerçekleştirmek için yola çıktık" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Düzce Anıtpark Meydanı'nda düzenlediği mitinginde, ülkeyi kimin yönettiğinin belli olmadığını, cumhuriyet tarihinin en derin krizlerinden birisinin yaşandığını söyledi. 

"Ben rahmetli Ecevit'in geleneğinden geliyorum" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Rahmetli derdi ki 'Ne ezen, ne ezilen insanca, hakça bir düzen.' Biz insanca ve hakça bir düzeni gerçekleştirmek için yola çıktık. Emekliye Ramazan ve Kurban Bayramında niye ikramiye veriyoruz? İnsanca, hakça bir düzen olsun. Bir bayramda torununa harçlık vermek çok mu Allah aşkına. Onlar izin vermiyorlar. Parayı bulamazsın diyorlar. Şimdi anlaşıldı ki bu para var. Zaten biz biliyorduk. Kaldı ki bizim emeklilere vefa borcumuz var. Eğer bu ülke büyüdüyse, kalkındıysa bu emeklilerin zamanında çalışmalarından oldu.  Kimi fabrikada, kimi tarlada, kimi dükkanında, kimi devlet dairesinde, kimi askeriyede çalıştı. Herkes çalıştı ve emekli oldu. İnsanca yaşaması, insanca geçinmesi lazım. Huzur içinde olması lazım. Bunların sağlanması gerekiyor. Namus sözü, Kılıçdaroğlu sözü. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak. Hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Her eve bereket, her eve huzur getireceğim. Her evdeki çocuklar karnı tok uyuyacak. O evlatlarımızı başımızın üstünde taşıyacağız. Hiç meraklanmayın bunların tamamını yapmak benim boynumun borcudur."

SORUNLARI AŞACAK TEK PARTİ CHP'DİR

Düzce'deki mitingin ardından Akçakoca ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, burada vatandaşlara seslendi. 

Türkiye'de birçok sorun bulunduğunu, bu sorunları aşacak tek partinin CHP olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bakın açık ve net söylüyorum. Parlamentoda 4 parti var.  Bir partiye bakın ülkeyi bu hale getirdi. 13 yıldır yönetti, Türkiye'nin hiçbir sorununu çözmedi. İşsizlik mi, dış politika mı, eğitim mi, hangi alana bakarsanız bakın sorunlar var.  Diğer partiye bakın o da her şeye 'hayır' diyor. Hayır diyorsan niye seçimlere giriyorsun. Her şeye olmaz. Bu da doğru değil. Siyasetin bir uzlaşma kültürü vardır.  Bir başka parti var o da denklem dışı. Geriye bir parti kalıyor.  Adam gibi bir parti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bir partisi. Ülkeyi düşünen bir parti.  Uzlaşma kültürü olan bir parti. 'Önce ben önce parti' diyen değil 'Önce Türkiye' diyen bir parti.  Budur bizim derdimiz. Ülkemizin sorunlarını  çözeceğiz. O açıdan sizden milletvekili istiyoruz. Sandığa gidin tabloyu değiştirin. Düzce'nin kaderini hep beraber değiştirelim."

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 00:09
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35