banner39

Kılıçdaroğlu: Terör insanlık suçudur

Kayseri'de meyadana gelen bombalı saldırı sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkanı, terörün insanlık suçu olduğunu söyledi

Politika 25.05.2012, 17:53 25.05.2012, 17:53
Kılıçdaroğlu: Terör insanlık suçudur

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörün bir insanlık suçu olduğunu belirterek, terörle, terörist saldırılarla hiçbir sonuç alınamayacağını bildirdi.

Kılıçdaroğlu, yazılı açıklamasında, Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde meydana gelen patlama sonucu şehit olan polise rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
"Terörün bir insanlık suçu olduğu ve terörle, terörist saldırılarla hiçbir sonuç alınamayacağı bilinen bir gerçektir. Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde canlı bombalarla meydana gelen saldırıyı lanetliyorum. İnsanlığa yönelik saldırı diye değerlendirdiğimiz bu saldırı sonucunda 1 polis memurunun şehit olduğu, aralarında polis çocuklarının da bulunduğu 16 vatandaşımızın yaralandığı, biri hayata döndürülen polis memuru olmak üzere ağır yaralıların bulunduğu resmen açıklandı. Şehit polise rahmet, ailesine, polis teşkilatımıza, güvenlik güçlerimize başsağlığı, daha fazla can kaybı olmaması temennisiyle de yaralılara acil şifalar dilerim."

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?