banner39

Kılıçdaroğlu: Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu ülkede tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız" dedi.

Politika 20.03.2014, 18:15 20.03.2014, 18:15
Kılıçdaroğlu: Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Tokat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde, sözlerine Niğde'de hayatını kaybeden güvenlik güçlerine ve Mersin'deki kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek başladı.

Eski Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının ortaya çıktığını ifade eden Kılıçdaroğlu, seçmenin, 30 Mart'ta sandıkta gerekli dersi vereceğini söyledi.

Kayıtların, inanca saygı gösterilmediğini ortaya koyduğunu savunan Kılıçdardoğlu, "Yalan da bunlarda var. Sevgili Peygamberimizin söylediği çok önemli, 'Yalanla iman bir arada olmaz'. Bu ülkede tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nun dört eski bakan hakkındaki fezlekelerle ilgili dün olağanüstü toplandığını anımsatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Dört bakanın fezlekesi geldi ama başçalanın fezlekesi gelmedi. Onun için helal süt emmiş, ülkesini seven, yürekli bir savcı arıyorum. Bir daha söylüyorum; başçalan için, ülkesini seven, kul hakkı yemeyen, dürüst, namuslu savcı arıyorum. Herhalde çıkacaktır, inatla bekliyoruz. Bakınız, 4 bakanın fezlekesi geldi. Soruşturma komisyonu kurulacak. Dedik ki bu fezlekeleri açıklayın arkadaş. Ne var içinde? Çünkü milletvekili el kaldıracak. Neye göre el kaldıracak. Soruşturma açılsın mı, açılmasın mı? Peki olayı bilmeden nasıl 'soruşturma açılsın' diyecek, açıklamadılar."

Kılıçdaroğlu, Tokat mitinginin ardından geçtiği Sivas Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada ise yerel seçimlerde Sivas ile Türkiye'nin kazanacağını anlattı.

Miting alanını dolduranların "Başbakan Kemal" tezahüratları üzerine Kılıçdaroğlu, "İnşallah, o da olacak. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak, hesabını sormak için inşallah halkın desteğiyle başbakan olacağım ve Sivas'a geleceğim" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Sende bir parça insanlık onuru kaldıysa hemen ayrıl. Mahkemeye git, aklan gel başımın üstünde yerin var. Mahkemeye gitmezsen, aklanmazsan, söylediğim olur hırsızdan başbakan olmaz" ifadesini kullandı.

Alandakilere "hesabını soracak mısınız?" diye soran ve "söz" yanıtını alan Kılıçdaroğlu, kendisinin de bunun hesabını soracağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yeni bir Türkiye'yi, güzel bir Türkiye'yi ayağa kaldıracağız. Bunun yolu şudur. Yeni bir siyaset anlayışını egemen kılmak istiyoruz. Hangi partiden olursa olsun geçmişte Milliyetçi Hareket Partisi'nden, Doğru Yol Partisi'nden, Anavatan Partisi'nden, Demokrat Parti'den hatta iktidara oy veren saygıdeğer Adalet ve Kalkınma  Partisi'nden olan her yurttaşıma sesleniyorum. Sen kul hakkı yemeyen bir siyaset mi istiyorsun? Sen toplanan her kuruşun hesabının vatandaşa verildiği bir siyaset mi istiyorsun? Sen herkesin işi herkesin aşı olsun bu toplum mutlu olsun mu istiyorsun? Sen, her evde huzur, barış olsun bunu mu istiyorsun? Sen işsizlik olmasın, herkesin işi olsun bunu mu istiyorsun. Yer, adres belli ayın 30'u geliyor kol kola gireceğiz, barış içerisinde, huzur içerisinde geleceğimiz olacak. Varlık içinde sandığa gideceğiz. Bir demokrasi şöleni içerisinde. Sandığa gideceğiz, haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kurmak için halktan yana politika kurmak için."

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü