Kılıçdaroğlu: Twitter yasağıyla rezil olduk

Denizli'de Başbakan Erdoğan'ı hedef alan Kılıçdaroğlu, "ABD'den Japonya'ya kadar rezil olduk. Twitter yasağıyla rezil olduk'' dedi

Kılıçdaroğlu: Twitter yasağıyla rezil olduk

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli mitinginde halka seslendi.

Kılıçdaroğlu, Twitter yasağı konusunda hükümeti, Türkiye'yi rezil etmekle itham etti.

İktidara yüklenen CHP Lideri'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarında bu ülkeden kaçacak. Kaçtığı zaman gideceği bir ülke buldum ona. Ömer El Beşir'in ülkesi Sudan. Beşir biliyorsunuz katliam yaptı, yolsuzluk yaptı. Büyük servet kazandı. Sonra ikisi konuşacaklar ben şu kadar yolsuzluk yaptım şu kadar servet edindim diyecek. Bizimki de seninki bir şey mi diyecek. Ama hiç korkmayın. Dünyasının neresine giderse gitsin bulup onu getireceğim ve adaletin önüne çıkaracağım.

Biz yoksulluğu önleyeceğiz biz sana oy verdik. Sen dedin ki biz yasakları kaldıracağız özgür bir ülke olacak. Peki siz söyleyin şimdi. Yoksulluk var mı? Yolsuzluk var mı? Aile boyu götürüyorlar mı? Diyordu ki ben yürütmenin başıyım. Vallahi doğruymuş yürütmenin başıymış.

Ben çalışıyorum, birileri çalıyor, gelecekten ve çocuklarımızdan çalıyor. Yurtseverler olarak size de görev düşüyor. Her şeyimiz güzel. Bu ülkeyi cennete dönüştürmek kolay. Bunun bir tek şartı var. Siyaset ahlaklı olacak. Ahlak adalet demektir. Adalet milletin vicdanıdır. Adalet Kutup Yıldızı gibidir. Bütün kainat onun etrafında döner. Gün sahip çıkma günüdür. Bir yurttaşı ikna edin.

ABD'den Japonya'ya kadar rezil olduk. Twitter yasağıyla rezil olduk. Düne kadar bize inançlarımız konusunda atmadıkları iftira attılar. Hani şu üç seferde çikolata kutusunda 3 milyon götüren Egemen Bağış var ya. 'Her cuma Google'dan bir ayet alıp sallıyorum' diyor. Bizim inancımızda kutsalla dalga geçmek olmaz. Haramdan yana olmayın, sevgiden kardeşlikten yana olun. Kavgadan yana olmayın.''

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 17:05
banner53
YORUM EKLE

banner39