banner39

Kılıçdaroğlu: Uludere olayı açıklanmalı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ''Uludere'de yaşanan olayların açıklanması gerekiyor. Talimatı kim verdi, bu konu bilinmeli'' dedi.

Politika 27.03.2013, 21:14 28.03.2013, 09:33
Kılıçdaroğlu: Uludere olayı açıklanmalı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Uludere'de yaşanan olayların açıklanması gerekiyor. Talimatı kim verdi, bu konu bilinmeli'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Yurt gazetesinin kuruluşunun birinci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen tören için geldiği Point Otel Barbaros'ta gazetecilerin, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda kabul edilen Uludere raporuna ilişkin sorusunu yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: ''Uludere'de yaşanan olayların açıklanması gerekiyor. Talimatı kim verdi, bu konu bilinmeli. İstihbarat nereden geldi, bu konu bilinmeli. Siz, 21. yüzyılda hem demokrasiden söz edeceksiniz, demokrasiyi ileri demokrasi olarak tanımlayacaksınız, 34 yurttaşınızı katledeceksiniz, kimin öldürdüğü belli olmayacak, kimin talimat verdiği belli olmayacak, kimin istihbarat verdiği belli olmayacak. Bu devlete hukuk devleti denmez, kimse kusura bakmasın.''

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?