Kılıçdaroğlu uyardı: Provokasyonlara girmeyin

CHP Lideri Kılıçdaroğlu,"Halkı uyardım provokasyonlara girmeyin. Berkin'in cenazesinden sonra Kasımpaşa'da gencecik bir çocuğumuz öldürüldü, öldürülmeden önce tüm elektrikler söndürülüyor, kimin ateş ettiği belli değil" dedi.

Kılıçdaroğlu uyardı: Provokasyonlara girmeyin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Zonguldak'ta Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, halk için, halkın çıkarları için çalışacaklarını, haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kuracaklarını söyledi. 

Ülkenin içinde bulunduğu koşulların sıradan koşullar olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Bugün Türkiye Cumhuriyetini soyan bir hükumetle karşı karşıyayız. Aile boyu bir soygun düzeniyle karşı karşıyayız. Geçen gün vatandaşın birisi ben gideyim şu 'başçalanın' mitingini bakayım hangi yüzle ne konuşacak, gitmiş mitinge bir bakmış sağına soluna cüzdan gitmiş fakat adamcağız korkudan 'hırsız var' diyememiş, çünkü dese dayak yiyecek Türkiye'nin geldiği duruma bakın. 'Hırsız var' deyince onun adı akla geliyor artık, sanmayın ki sadece Zonguldak'ta bütün dünyada onun adı akla geliyor" diye konuştu.

"KASIMPAŞA'DA GENCECİK BİR ÇOCUĞUMUZ ÖLDÜRÜLDÜ"

Kılıçdaroğlu, dün 15 yaşındaki Berkin Elvan'ı yolcu ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Hayata direnemedi. Bu sabah ailesini ziyaret ettim, başsağlığı diledim ama bakın Zonguldaklılar, Ankara'dan evvelki gün ayrılırken provokasyonlara dikkat edin, bu zat ülkeyi bölmekle adeta kendisini sorumlu tutmuş durumda, halkı bölüyor, birbirine düşman etmeye çalışıyor. Halkı uyardım provokasyonlara girmeyin. Dün Berkin'in cenazesinden sonra Kasımpaşa'da gencecik bir çocuğumuz öldürüldü, öldürülmeden önce tüm elektrikler söndürülüyor, kimin ateş ettiği belli değil. O da anne çocuğu onun da ailesi var, yazık günah değil mi? İktidardan gidecek, o da biliyor gideceğini provokasyonlarla ayakta durmaya çalışıyor. Hitler'in yöntemi gibi, bütün yurttaşlarımızın dikkat etmesini isterim."

Beyoğlu'nda seçim bürosunun yağmalandığını aktaran Kılıçdaroğlu, "Beni aradılar 'yağmalasınlar sakın elinizi kandırmayın' dedim. Abbas yolcu  gidecek, Türkiye bu yükü taşıyamaz. Adı şaibeye çıkmış bir insan Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlık koltuğunda oturamaz, adı 'başçalana' çıkmış birisi o koltukta oturamaz, o koltuk temiz insanların koltuğudur" ifadesini kullandı.

"GÜVENECEĞİNİZ TEK ADRES CHP'DİR"

CHP Lider Kılıçdaroğlu, Türkiye Taşkömürü Kurumunun içinin tamamen boşaltıldığını ileri sürerek, "Çalışanların sayısı çok düşük rakamlara geldi, çok sayıda taşeron işçi çalışıyor. Buradan bütün işçi kardeşlerime ve sendika liderlerine sesleniyorum, eğer siz taşeronluktan şikayet ediyorsanız, sizin itibar edeceğiniz, güveneceğiniz tek adres var, o adres Cumhuriyet Halk Partisi'dir. O adres emeğin, alın terinin yanında duran partidir" diye konuştu.

Sendika başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, "Kul hakkı yiyenden, senin alın terini sömürenden ne zaman hesap soracaksın, ne zaman meydanlara çıkacaksın sen, ne zaman iş aş ekmek diyeceksin sen, bunu istiyorum, kimse kusura bakmasın" dedi.

 

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 20:30
banner53
YORUM EKLE

banner39