banner39

Kılıçdaroğlu: Yüzde 10 barajı değişmeli

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye'de gerçek demokrasinin hakim olabilmesi için yüzde onluk seçim barajının değişmesi gerektiğini söyledi

Politika 18.04.2011, 16:39 18.04.2011, 16:39
Kılıçdaroğlu: Yüzde 10 barajı değişmeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mevcut Siyasi Partiler Yasası'nı eleştirerek, yüzde 10 barajının değişmesi gerektiğini savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da gerçekleştirilen Harita Mühendisleri Odası toplantısında yaptığı konuşmada, mevcut siyasi partiler yasasını eleştirdi. Yüzde 10 barajının değişmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Bu yasayla Türkiye'de demokrasi olmaz.'' dedi.

İktidara geldiklerinde, bunu değiştireceklerini ve gerçek demokrasinin gelmesini sağlayacaklarını aktaran Kılıçdaroğlu, ''12 Eylül anayasasını değiştireceğiz diyenler, bunu gerçekleştirmek yerine yargıyı, yürütme organının eline vermişler ve siyasallaştırmışlardır. Demokrasi ve özgürlükler daha da tehlikeye girmiştir.'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında, medyanın AK Parti iktidarına destek verdiğini ileri sürerek, ''Başbakan, ne derse bu ülkede manşet oluyor.'' dedi.

Kürsüden medyayı eleştiren Kılıçdaroğlu, konuşmasından sonra habercilerin şikayetçi olduğu CHP Basın Bürosu ile ilgili 'programın kendilerine çok geç iletildiği' yönündeki sözleri ardından, Sheraton Otel'de Ölçme Teknolojileri ve Yazılım Fuarı'nı gezdikten sonra parti merkezindeki toplantıya geçti.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?