banner39

Kılıçdaroğlu'dan barikatları savunanlara tepki

Kılıçdaroğlu, hendek ve barikatları savunanları eleştirerek, "Onlar demokrasi ve adaletten yana değildir" dedi.

Politika 29.12.2015, 17:39 29.12.2015, 17:39
Kılıçdaroğlu'dan barikatları savunanlara tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hendekleri kimse savunamaz. Savunan insan, demokrasi, hukuk, adaletten, özgürlüklerden yana değildir" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, dış politikanın iç politikaya malzeme edilemeyeceğini, bundan da özenle çekinilmesi gerektiğini söyledi.

Hendekleri savunan insanın demokrasi ve hukuktan bahsedemeyeceğini ifade eden Kılıçdaoğlu, "Diyarbakır'da toplantı yaptılar, hendekleri savunuyorlar. Hendekleri kimse savunamaz. Savunan insan, demokrasi, hukuk, adaletten, özgürlüklerden yana değildir. Şehrin ortasına hendek kazacaksın, birileri sessiz kalacak. Zaten sessiz kaldıkları için ülke bu hale geldi. Niye zamanında kapatmadınız? 'Birden fazla il bir araya gelsin, özerk bölge olsunlar.' Anayasanın ilk 4 maddesini değiştirmeyi niye istiyorlardı, buna izin vermek için. Onun için anayasanın ilk 4 maddesi kırmızı çizgimiz dedik. Ön görülen 14 madde, AKP yetkilileriyle ne zaman, nerede görüşüldü, çıkıp anlatsınlar. Türkiye Cumhuriyeti etnik kimlik devleti değildir, her kimlikten insanımız var, her kimlikten insanımız başımızın tacı dedik" diye konuştu.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?