banner39

Kılıçdaroğlu'dan Başbakan'a 'mağduriyet' eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Manisa'daki aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada Erdoğan'ın mağdurları oynadığını savundu

Politika 11.01.2014, 14:25 11.01.2014, 16:30
Kılıçdaroğlu'dan Başbakan'a 'mağduriyet' eleştirisi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Erdoğan'ın 17 Aralık operasyonu için "Dost-modern darbe" tanımlamasına tepki gösteren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Başbakan mağdurları oynuyor" dedi.
    
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, miting ve belediye başkan adayları tanıtımı için Manisa'da.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 Aralık operasyonu için, "28 Şubat post-modern darbeydi, bu da dost-modern darbe" tanımlamasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Ne söyleyeyim arkadaşlar. Bir başbakan düşünün, 4 bakanı yolsuzlukla suçlanıyor. Eski bakan değil, mesai arkadaşları. Hala kalkmış darbeden bahsediyor. Darbeyse sen bu millete darbe yaptın. Yolsuzluk darbesi yaptın. Bir başbakan ayakkabı kutusundan korkar mı? O hale geldi. Ayakkabı kutusundan korkuyor.

Şimdi mağdurları oynuyor. 28 Şubat bilmem kaç şubat. Bıraksın artık. 11 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Mağdurları oynamayı bıraksın artık kabak tadı verdi. Benim çocuklarımın gemileri yok ben mağdurları mı oynuyorum. Onun çocuklarının gemileri var.

Ben başbakan değilim. Ben mağdurları mı oynuyorum. O başbakan hala ben mağdurum diyor. 7 sülalesi köşeyi döndü 'ben mağdurum' diyor. Mağdur olan buradaki vatandaş. Bakın şehit yakını, gaziler mağdur olan onlar. Az önce birisi geldi. '850 lira maaş alıyorum 550 lira kira ödüyorum' dedi. O mağdur değil ama ayda 20-30-40 bin lira geliri olan başbakan mağdur.

Bu mağdur edebiyatı kabak tadı verdi. 28 Şubat diyor. Kendisine muhtıra veren dönemin genelkurma başkanına üstün hizmet madalyasını ben mi verdim   O verdi. Dolmabahçe'de kapalı kapılar ardında görüşmeyi ben mi yaptım? O yaptı. Ben mağdur değilim o mağdur. Öyle saçmalık olmaz yahu."

Kılıçdaroğlu, bir vatandaşın, "Size SSK'da hırsız dediler, kendileri hırsız, kendileri çalıyor" sözleri üzerine ise "Bizim verilmeyecek hesabımız yok. Biz dokunulmazlıkların arkasına saklanmayız. Kazandığımız her kuruşun altında alın terimiz vardır. Biz korkmayız çalışırız" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?