Kılıçdaroğlu'dan düşürülen Suriye uçağı açıklaması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Angajman kuralları ihlal edilmişse ordu gereğini yapmıştır ama bunun miting meydanlarında dillendirilmesi doğru değildir" dedi..

Kılıçdaroğlu'dan düşürülen Suriye uçağı açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk hava sahasını ihlal eden Suriye'ye ait bir savaş uçağının düşürülmesine ilişkin, "Angajman kuralları ihlal edilmişse ordu gereğini yapmıştır ama bunun miting meydanlarında dillendirilmesi doğru değildir" dedi. 

THY'ye ait tarifeli uçakla İstanbul'a gelen Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'ndaki gazetecilerin, Suriye'ye ait  savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili sorularını yanıtladı. 

Kılıçdaroğlu, "Angajman kuralları ihlal edilmişse ordu gereğini yapmıştır ama bunun miting meydanlarında dillendirilmesi doğru değildir" diye konuştu. 

Kemal Kılıçdaroğlu, "Ordunun yaptığı bu çaba dolayısıyla, çalışma dolayısıyla Erdoğan kendisine bir pay çıkarmak istiyorsa bu da doğru değildir. Daha önceden de söyledim. Hırsızdan kahraman olmaz. Herkesin bunu bilmesi lazım" ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve partililerce karşılanan Kılıçdaroğlu, daha sonra seçim çalışmaları için Kağıthane'ye hareket etti.

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2014, 23:35
banner53
YORUM EKLE

banner39