banner15

Kılıçdaroğlu'dan 'faili meçhul beraatleri'ne tepki

Cizre'deki faili meçhullerle ilgili davada bütün sanıkların beraat etmesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, " Faili meçhulleri siz yargı kararıyla kapatırsanız o ülkede siz demokrasiden insan haklarından söz edemezsiniz." dedi.

Kılıçdaroğlu'dan 'faili meçhul beraatleri'ne tepki

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica ile bir araya geldiği kahvaltıda gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Cizre'de 1900'lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetlerle ilgili açılan davanın dünkü duruşmasında beraat kararının çıkmasını eleştirdi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları: Yargının bağımsız olmadığı, medyanın özgürce haber yapamadığı bir sistem içinde siz bu tür davaları adaletle sonuçlanmasını bekleyemezsiniz. Siz davaları sürekli olarak belli yerlere öteliyorsunuz. Eskişehir’de güvenlik yok diyorsunuz Kayseri’ye. Kayseri’dekini Eskişehir’e… Faili meçhulleri siz yargı kararıyla kapatırsanız o ülkede siz demokrasiden insan haklarından söz edemezsiniz. Türkiye üçüncü sınıf demokrasiye değil birincisi sınıf demokrasiye ihtiyacı var.

Çatışma sürecine gelince, baştan beri zaten bu sorununun onların söylediği şekilde çözemeyeceklerini defalarca defalarca defalarca anlattım. İktidar olanlar sorunu çözerlerse, ilk gidip kutlayan kişi de ben olurum. Onlar hatalı tutumlarında ısrar ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 11:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35