Kılıçdaroğlu'dan 'ifadesi alınabilir'e cevap

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Dışişleri'ndeki ses kayıtlarının daha önce kendisine sızdırıldığı ve ifadesinin alınabileceği yönündeki iddialara cevap vererek, "haberim yoktu" dedi

Kılıçdaroğlu'dan 'ifadesi alınabilir'e cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanlığı'ndaki güvenlik zirvesinin ses kayıtlarıyla ilgili olarak ifade vermesi gerektiği yönündeki iddialarla cevap verdi.

Seçim otobüsünde bulunan BBC ekibine konuşan Kılıçdaroğlu'na Suriye tapeleriyle ilgili olarak Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın kendisinin ifadesine de başvurulacağı yönündeki açıklamalarıyla ilgili "Benim ifademe başvuracaklarına hem o ses kayıtlarının içeriğini hem nasıl sızdığının hesabını vermeleri gerekir." dedi.

Kılıçdaroğlu kendisinin bu ses kayıtlarını daha önceden dinleyip dinlemediği sorusunu ise "Hayır" diyerek cevapladı ve şöyle devam etti:

"Havuz medyasında haberler çıktı. Kamuoyunu hazırlamak istediler. Ben duyarlı bir kişi olarak bunun altyapısını hazırlamak istediklerini tahmin ettim. Ben uyardım. Suriye bataklığına girilmemesi konusunda uyarılarda bulundum."

Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine bir takım duyumlar geldiğini de ifade etti, nereden geldi diye sorunca ise "Onu şimdi söylemek doğru olmaz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 15:39
banner53
YORUM EKLE

banner39