Kılıçdaroğlu'dan mazotu 1,5 lira yapma vaadi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldikleri gün çiftçiye mazotu 1.5 TL'den vereceğini söyledi

Kılıçdaroğlu'dan mazotu 1,5 lira yapma vaadi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum mitinginin ardından geldiği Amasya'da Yavuz Selim Meydanı'nda halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, çiftçiye mazotu 1.5 TL'den vereceğini ve siyasi ahlak yasası çıkaracağının sözünü verdi.

Amasya'yı ve Amasyalıları sevdiğini belirten Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün yurttaşlarıma temiz siyaseti getireceğime namus sözü veriyorum. Amasya'ya 2. gelişim. Bu Amasya'yı sevdiğim ve Amasya'yı önemsediğim içindir. Amasya'nın tarihteki yerini ben iyi biliyorsunuz. Burası şehzadeler kentidir. Devleti eğitecek olanların ilk eğitildiği kenttir burası. Amasya'nın ulusal kurtuluş tarihinde de çok önemli yeri var" dedi.

Amasya'nın tarım kenti olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de üretilen soğanların yüzde 19'unu Amasya üretir. Bamya'nın yüzde 25'ini Amasya üretir. Sevgili çiftçi kardeşim neden sana dünyanın en pahalı mazotunu satıyorlar. Litresi 5 TL. Kars'ta vatandaş bana soruyor. 'Bana mazotu 5 TL'den veriyorlar iki adım ilerde Gürcistan'da 2 TL'ye satıyorlar. Neden orada 2 TL, Türkiye'de 5 TL? Siyaset hırsızlığa alışırsa faturasını vatandaşa keser. Türkiye'deki bütün çiftçiler duysun. Sözüm, ahtım, CHP iktidarında çiftçiye mazotun litresini 1.5 TL'den vereceğiz. İlk 4 ay içinde CHP iktidarında siyasi ahlak yasasını çıkarcağız. Kirli insanlar siyasete girmesinler. Siyasetin ahlakını yükselteceğiz. Siyaset halka hizmet etme sanatıdır. Siyaset halkı soyma sanatı değildir. Ama bunlar halkı soydular. Ama biz önce halk zenginleşecek diyoruz ve arkasında duracağız. Yetiyor mu yetmiyor. Aile sigortasını getireceğiz. Her ailenin sigortası olacak. Nasıl memurun, işçinin, çiftçinin sigortası varsa. Geliri olmayan veya geliri askeri ücretin altında olan her ailenin askeri sigortası olacak. Her ailede kadının banka hesabına en az asgari ücret düzeyinde para yatacak. Kadın namerde muhtaç olmayacak. Gidecek bankadan parasını çekecek ve çocuk çocuğunun rızkını sağlayacak" şeklinde konuştu.

Mitinginde polislere de seslenen Kılıçdaroğlu, "Bize bu güzel toplantıyı sağlayan bütün polis kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Onlardan bir şey istiyorum. Siz halkın polisisiniz. Halktan yana tavır takının. Sizin aylıklarını bu millet ödüyor. Sizin bütün sorunlarını çözmek CHP'nin görevidir. Sizin geceniz gündüzünüz yok, ben bunları biliyorum. Çok zor koşullarda görev yapıyorsunuz. Devleti soyan bu iktidara rağmen savcının verdiği görevi yaptınız, bakanların evine girdiniz ve onların maskelerini indirdiniz. Size şükran borçluyuz. Şimdi sizi sağa sola sürüyorlar. Korkmayın. Her sürgün sizin onur madalyanız olacaktır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 17:25
banner53
YORUM EKLE

banner39