Kılıçdaroğlu'dan provokasyon uyarısı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yaşanan son gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada provokasyonlara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi

Kılıçdaroğlu'dan provokasyon uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kaos, kargaşa ve sosyal kamplaşmadan beslenerek kendi otoriter anlayışını kalıcı bir rejime dönüştürmeyi planlayan bu iktidarın provokasyonları konusunda, halkımızın azami dikkat ve duyarlılıkla hareket etmesi son derece önemlidir" değerlendirmesinde bulundu.

CHP Basın Biriminden yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun mitinglerine devam etmek için Ankara'dan ayrılırken "halka çağrıda bulunmak amacıyla" yazılı bir açıklama yaptığı belirtildi.

Açıklamasında, "Başbakanlık makamını işgal eden zat, çevresindeki dar bir kadro ile tehlikeli bir provokasyon peşindedir" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Buna dair son derece kuvvetli duyumlarımı kamuoyunun dikkatine sunmayı, ülkeme ve halkıma karşı olan sorumluluğumun bir gereği olarak görüyorum. Gerçek bir ülke ve insan sevgisinden nasiplenmediği anlaşılan bu kişinin Türkiye'nin büyük bir kargaşa ve kaos ortamına sürüklenmesini, kendisi için yegane kurtuluş yolu olarak gördüğü açıktır.

Halkımızın yüksek duyarlılığı, dayanışma  ruhu ve haksızlık karşısında direnme erdemi , kişisel ve siyasi çıkarları için provoke edilerek istismara çalışılmaktadır. Kaos, kargaşa ve sosyal kamplaşmadan beslenerek kendi otoriter anlayışını kalıcı bir rejime dönüştürmeyi planlayan bu iktidarın provokasyonları konusunda, halkımızın azami dikkat ve duyarlılıkla hareket etmesi son derece önemlidir. Bu provokatörlerin ve kaos projesi mimarlarının oyununa gelmeme konusunda halkımın yüksek irfanına olan güvenim tamdır. "

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 13:39
banner53
YORUM EKLE

banner39