banner39

Kılıçdaroğlu'dan seçmeler: Diktatör, ahlaksız, engerek, çıyan...

Ak Partilileri, "Engerekler, çıyanlar, Türk düşmanı, cumhuriyet düşmanı olarak, özgürlük düşmanı" diye niteleyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan için ise "Diktatör, kadın dikizcisi, ahlaksız" dedi.

Politika 29.10.2013, 13:33 29.10.2013, 15:00
Kılıçdaroğlu'dan seçmeler: Diktatör, ahlaksız, engerek, çıyan...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da partisi ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen mitingde konuştu. Burada yaptığı konuşmada "Özel Yetkili Mahkemeleri kaldıracağız" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete ve Ak Parti'ye en sert ifadelerle hakaretlerde bulundu.

Ak Parti iktidarına yüklenen Kılıçdaroğlu, "Karşımızda AKP iktidarı yok, karşımızda AKP devleti var. Valisi AKP'li, kaymakamı AKP'li, herkes AKP'li... " diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında hükümete en ağır ifadelerle yüklendi. Ak Partilileri, "Türk düşmanı, cumhuriyet düşmanı olarak" niteleyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan için ise "Diktatör, kadın dikizcisi, ahlaksız" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında kullandığı ifadelerden bazıları:

Diktatör, namert, ahlaksız, engerek, çıyan, ağaç düşmanı, Türk düşmanları, Cumhuriyet düşmanları, kadınları dikizliyorlar, özgürlük düşmanları, insan değiller... 

Kılıçdaroğlu'nun hakaretlerle dolu konuşmasından bir bölüm şöyle:

Mustafa Kemal'imiz bu büyük önder, Türkiye Cumhuriyeti'ni sadece ve sadece gençlere emanet etti. Şimdi onlara sesleniyorum, dünyaya meydan okuyan gençlerimize sesleniyorum, sizler sevgili gençler diktatörü dize getirdiniz.

Ve Gezi olaylarında o diktatörün fiyakasını alaşağı ettiniz. Size yürekten teşekkür ediyorum.

Bir diktatör var. Kadınların kaç doğum yapacağına o karar veriyor. Ne zaman doğum yapacaklarına, nasıl doğum yapacaklarına o karar veriyor. Hamile kadınların sokağa çıkmamasını öneriyor.

Dolmabahçe'de oturup Kadıköy'den gelen kadınları dikizliyor. Bu nasıl bir ahlak anlayışıdır acaba? Kadınlara sesleniyorum. Size seçme ve seçilme hakkını veren bir partinin genel başkanı olarka sesleniyorum. Sizin bedeniniz üzerinden siyaset yapanlara ders vermek sizin boynunuzun borcudur.

Kimsin sen? Her söylediğin yerine gelecek. Parlamentoyu kendi arka bahçesi haline getirmeye çalışıyor. Ahdim olsun. CHP iktidarında Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş uygarlığa taşımak için her türlü mücadeleyi vereceğiz.

HERKES AKP'Lİ

Şu anda karşımızda iktidar yok, AKP devleti var. Valisi AKP'li, belediye başkanı AKP'li, kaymakamı AKP'li, emniyet müdürü AKP'li. Herkes AKP'li.. Ama unutmasınlar. Bu ülkeyi kuranlar en karanlık günlerde aydınlığı yakaladılar. AKP'nin karanlığını yırtıp çöp sepetine atacağız.

DOLAR YEŞİLİNİ SEVİYORLAR

Üniversiteler üzerine baskı kuruyorlar. Bunlar yeşili çok sevdiklerini söylüyorlar. Hangi yeşili? Dolar yeşili. Ağaç düşmanı cumhuriyet düşmanı özgürlük düşmanı Türk milleti düşmanı bunlar.

BİLİYORUM DAVA AÇACAK

Biliyorum ben böyle dedim diye tazminat davası açılacak. Açmazsan namertsin sen. Kendi hakimine güveniyor. Bana ceza verecek.

BUNLAR ENGEREK VE ÇIYAN

Biz şunu söylüyoruz. Yaşasın cumhuriyet Yaşasın özgürlük. Andımızı da kaldırdılar. Az önce ne söyledim. Demokrasi düşmanı bunlar. Bunlar engerekler ve çıyanlardır. Bunları tanı da büyü diyor Ahmed Arif. Bunlar düzgün insan değiller. Gizli gündemleri var. Ayrışmayacağız işbirliği yapacağız cumhuriyeti yeniden ayağa kaldıracağız.

banner53
Yorumlar (1)
selim 8 yıl önce
Iyi ya tek tip insan istiyordunuz , aha size tek tip insan herkes AKP li . :) tek farkla sizin istediginiz bicimde degil .
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?