banner15

Kılıçdaroğlu'dan 'ücretsiz yemek' vaadi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar olmaları halinde ilköğretim ve liselerde öğrencilere öğle arasında ücretsiz yemek verecekleri vaadinde bulundu

Kılıçdaroğlu'dan 'ücretsiz yemek' vaadi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ankara mitinginde yaptığı konuşmada "Huzuru ve refahı istiyorsak bir parti altında birleşmeliyiz" sözleriyle partisine oy istedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara mitinginde halka seslendi.

Konuşmasında 1 Kasım seçimleri için oy isteyen Kılıçdaroğlu, "Aslında biz refahı ve huzuru istiyoruz. Biz milyonlarız ama farklı partilere dağılmış durumdayız" dedi.

Annelere seslenen Kılıçdaroğlu, "Çocuklarınızı CHP iktidarında tam gün okula göndereceksiniz, sabah gidecek, akşam gelecek. Beslenme çantası da olmayacak, öğretmeniyle beraber, okulda öğle yemeğini hiçbir ücret ödemeden yiyecek ve huzur içinde evine dönecek. Bu bölümü henüz kopyalayamadılar. Çünkü bu bölüm 7 Haziran'dan sonra yazıldığı için henüz farkına varamadılar" dedi.

Bütün vaatlerin hesabının kuruşu kuruşuna yapıldığını belirten Kılıçdaroğlu, verdikleri sözlerin kesinlikle gerçek olacağını vurguladı.

7 Haziran öncesi 17 milyon olan yoksul sayısının 22 milyona çıktığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Benim bütün kadınlara sözüm var. Hiç endişe etmeyin, hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak, her evde tencere kaynayacak ve bu güzel ülkede ben fakirliği tarihe gömeceğim. Asla, hiç kimse 'ben fakirim' demeyecek" diye konuştu.

"Bir şeyi sakın unutmayın. Ben rahmetli Ecevit'in geleneğinden geliyorum. Ne diyordu Ecevit 'Ne ezen ne ezilen, insanca, hakça bir düzen' diyordu. İnsanca, hakça bir düzeni bu ülkeye getireceğim" diyen Kılıçdaroğlu, halk için çalışacağını, emek harcayacağını, alın teri dökeceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Dökeceğim her alın teri size helal olsun" diyerek konuşmasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 17:01
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35