banner15

Kılıçdaroğlu'dan 'yabancı istihbarat' yorumu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Işık Koşaner'e ait ses kaydıyla ilgili AK Parti'nin 'yabancı istihbarat' açıklamasına "O zaman bu ülkenin geleceğiyle ilgili kaygı duymalıyız" cevabı verdi.

Kılıçdaroğlu'dan 'yabancı istihbarat' yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Işık Koşaner'e ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili konuştu.

''İçeriği ile ilgili konuşmayacağım. Ama bu tür yasa dışı işlemlere bizim prim vermememiz gerekiyor'' diyen CHP liderine, AK Parti'den gelen 'yabancı istihbarat' açıklaması soruldu.

Kılıçdaroğlu da, "O zaman bu ülkenin geleceğiyle ilgili kaygı duymalıyız" dedi.

CHP Genel Başkanı, İstanbul'a hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı ve konu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Işık Koşaner'e ait olduğu öne sürülen ses kayıtlarıydı.

Konuyla ilgili hükümete düşen büyük bir görev olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, hükümetin yasa dışı dinlemeleri kimin yaptığını ortaya çıkartarak kamuoyunun önüne koyması gerektiğini söyledi.

"KAYGI DUYMALIYIZ"

AK Parti Grup Başkanvekili Canikli'nin konuyla ilgili olarak yabancı istihbarat örgütlerini işaret ettiğinin belirtilmesi üzerine Kılıçdaroğlu, Canikli'nin dinleme konusunda yabancı istihbarat örgütlerini işaret etmesinin önemli olduğunu ifade ederek, ''Dolayısıyla bu açıklamanın arkasında herhalde AKP de duruyordur. O zaman başbakana düşen, eğer kendi Genelkurmay Başkanlığını yabancı istihbarat örgütleri bu kadar rahat dinliyorlarsa o zaman demek ki bu ülkenin geleceği açısından kaygı duymalıyız'' değerlendirmesinde bulundu.

ÖRTÜLÜ ÖDENEK

Libya'ya yapılan yardımlarla ilgili bir soru üzerine ise Kılıçdaroğlu, örtülü ödenekten para aktarıldığının anlaşıldığını ifade etti. Paranın bavullara konulması ve bu durumun Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri tarafından açıklanmasının doğru olmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, ''Devletin ciddiyeti ile bağdaşacak bir olay değildir'' dedi.

İL BAŞKANI'NIN İSTİFASI

CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül'ün istifası ve Yenimahalle Belediyesi ile ilgili yolsuzluk iddialarına ilişkin görüşleri de sorulan Kılıçdaroğlu, ''Arkadaşları görevlendirdik. Biz de son durumu öğreneceğiz'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Ankara İl Başkanlığına kimin getirileceğine ilişkin değerlendirmede bulunmak için henüz erken olduğunu da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2011, 01:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35