banner15

Kılıçdaroğlu'ndan Altan ve Ilıcak eleştirilerine cevap

Kılıçdaroğlu, Adana mitinginde Ilıcak ve Altan'dan bahsetmesine yönelik eleştirilere Voltaire ile cevap verdi

Kılıçdaroğlu'ndan Altan ve Ilıcak eleştirilerine cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kurmaylarına Adana mitinginde gazeteciler Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın alkışlanmasının ardından, kendisine yönelik eleştirilere karşılık Fransız düşünür Voltaire’in, “Fikirlerinize katılmıyorum ama fikirlerinizi ifade edebilmeniz için canımı bile veririm” sözünü hatırlattı.

Hürriyet'ten Rıfat Başaran'ın haberine göre Kılıçdaroğlu, “Ben bilmiyor muyum, o gazeteciler geçmişte ne yaptı? Biz hiçbir gazetecinin yazdıklarından dolayı tutuklanmasını kabul etmeyiz” dedi.

Habere göre Kılıçdaroğlu, dün Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) özetle şunları söyledi:

“Gazetecilerin cezaevinde olması sadece Türkiye’nin değil dünyanın sorunu. Voltaire’in ‘Fikirlerinize katılmıyorum ama fikirlerinizi ifade edebilmeniz için canımı bile veririm’ diye bir sözü var. Adana’da çok başarılı bir miting yaptık, karalamaya çalışıyorlar. Ergenekon’da, Balyoz’da ortaya koyduğumuz tavrı herkes biliyor. Bugün ismini söylediklerim o gün beni eleştiriyordu. Bugün bizi FETÖ ile bir araya getirmeye çalışanlara güler geçerim. Ben bilmiyor muyum, o gazeteciler geçmişte ne yaptı? Ben ‘Balyoz kumpastır’ derken, onların beni eleştirdiklerini bilmiyor muyum? Bu insanlar AKP’nin değirmenine su taşıyorlardı, AKP ile işbirliği yapıyorlardı. Ben o zaman da hukuku ve demokrasiyi savunuyordum. Biz hiçbir gazetecinin yazdıklarından dolayı tutuklanmasını kabul etmeyiz. Taksim’de onur konuğu kimlerdi?

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 16:33
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48